آمریکا می گوید آماده به نشانه مقابله با طالبان در فوریه 29

ایالات متحده در حال آماده سازی برای امضای یک توافق با طالبان در فوریه 29, ساختمان, در توافق بر کاهش خشونت در سراسر افغانستان, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo روز جمعه گفت.

 

“پس از یک اجرای موفق از این درک امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق است انتظار می رود به جلو حرکت کند” او گفت: در بیانیه منتشر شده پس از بازدید از عربستان سعودی است.

یک هفته “کاهش خشونت” بین طالبان و ایالات متحده و نیروهای امنیتی افغان آغاز خواهد شد در مدت کوتاهی ریاست شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل گفت: در روز جمعه.

جزئی آتش بس را یک گام تاریخی در بیش از 18 سال از خسته کننده جنگ در افغانستان و هموار کردن راه برای یک معامله است که می تواند در نهایت دیدن جنگ پایان.

آقای Pompeo گفت که داخل افغانستان مذاکرات آغاز خواهد شد در مدت کوتاهی پس از فوریه 29 امضای انتظار را در قطر در دوحه ،

آنها را “ساخت در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان” او گفت:.

ایالات متحده بالا دیپلمات گفت که چالش ها باقی می ماند اما پیشرفت های ساخته شده تا کنون “امید فراهم می کند و نشان دهنده یک فرصت واقعی. ایالات متحده خواستار همه افغان برای به دست گرفتن این لحظه”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>