ایالات متحده می فرستد نماینده خود را برای مذاکرات صلح در افغانستان

واشنگتن اعزام یک نماینده ویژه برای افغانستان به مطبوعات برای مذاکرات صلح میان دولت و طالبان, با دیپلمات برنامه ریزی برای سفر به کابل در یک سفر با توقف در پنج سازمان ملل وزارت امور خارجه ایالات متحده روز شنبه گفت.

نماینده خاص امریکا برای افغانستان زلمای خلیل زاد رفتگان روز جمعه به سفر به دوحه, کابل, اسلام آباد, اسلو و صوفیه گروه در بیانیه ای گفت.

همچنین بخوانید: طالبان باید به تعهدات خود در توافق صلح با آمریکا: Pompeo

ایالات متحده نقاشی کردن نیروهای خود را در افغانستان زیر توافق زده در ماه فوریه با طالبان.

این توافقنامه با هدف هموار کردن راه برای رسمی مذاکرات صلح بین طالبان و دولت افغانستان و خلیل زاد وظیفه این است که سعی کنید و آن را هر دو طرف به میز.

همچنین بخوانید: آمریکا در توافق صلح برگ افغانها برای تعیین بعد از جنگ چشم انداز

آقای خلیل زاد برنامه های خود را برای یک معامله در زندانی مبادلات و کاهش خشونت دو موضوع است که باید مانع پیشرفت نسبت به شروع مذاکرات صلح.

“اگر چه پیشرفت های قابل توجهی شده است در زندانی مبادلات این موضوع نیاز به تلاش اضافی به طور کامل حل و فصل” وزارت امور خارجه گفت: در آن بیانیه است.

همچنین بخوانید: کارشناسان افزایش نگرانی های هند بیش از ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق

روز چهارشنبه آقای خلیل زاد را محکوم کرد حمله به افغانستان توسط نیروهای دولتی که به کشته شدن 45 نفر از جمله غیر نظامیان در حملات هوایی علیه جنگجویان طالبان در استان های غربی هم مرز با ایران است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>