U. S طالبان امضای قرارداد صلح; سربازان آمریکایی به ترک افغانستان در 14 ماه

ایالات متحده امضا تاریخی در مقابله با طالبان در روز شنبه است که می تواند راه را به سوی کامل خروج سربازان خارجی از افغانستان بعد از 14 ماه و نشان دهنده یک گام به سوی پایان دادن به 18 سال از جنگ وجود دارد.

در حالی که این توافق راه را برای ایالات متحده به تدریج خروج از آن در طولانی ترین جنگبسیاری از انتظار می رود که مذاکرات بین چندین افغانستان طرف خواهد شد به مراتب پیچیده تر است.

این قرارداد امضا شد در قطر دوحه توسط ایالات متحده فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد و ولایت سیاسی رئیس ملا عبدل غنی اند. وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در دست بود تا شاهد مراسم است.

همچنین به عنوان خوانده شده| هند برای حضور در ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح معامله مراسم در دوحه

وزیر دفاع ایالات متحده امریکا خوانده شده را علامت Esper در ضمن سفر به کابل در یک دیدار که مقامات و کارشناسان گفت: با هدف اطمینان بخش دولت افغانستان در مورد ایالات متحده تعهد خود را به این کشور است.

برای U. S جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن معامله نشان دهنده یک فرصت خوب را در وعده خود را به نیروهای ایالات متحده از خانه. اما کارشناسان امنیتی نیز آن را به نام یک سیاست خارجی قمار را که به طالبان مشروعیت بین المللی.

“امروز یک روز به یاد ماندنی برای افغانستان” سفارت ایالات متحده در کابل گفت در توییتر. “این است که در مورد صلح و گر چه هنر یک مشترک آینده ای روشن تر. ما در کنار افغانستان است.”

ساعت قبل از معامله با طالبان دستور داد همه آن مبارزان در افغانستان “به خودداری از هر نوع حمله … برای شادی ملت است.”

“بزرگترین چیزی است که ما امیدواریم که ایالات متحده همچنان متعهد به وعده های خود در طول مذاکره و صلح” گفت: Zabiullah مجاهد سخنگوی تندرو اسلامگرا ،

Members of the Taliban delegation gather ahead of an agreement signing between them and US officials, in Doha on February 29, 2020.

اعضای طالبان هیئت جمع آوری پیش از امضای توافق بین آنها و آمریکا در دوحه در فوریه 29, 2020. | عکس های اعتباری: ایسنا

 

مجاهد گفت: آن را “تحریک کننده و تحریک آمیز” که خارجی هواپیمای نظامی همچنان به پرواز بیش از طالبان را به خاک مبارزان شبه نظامی بودند پس از سفارش به ایستادگی کردن.

برای میلیون ها نفر از مردم این معامله نشان دهنده برخی از امید برای پایان دادن به سال از خونریزی است.

“صلح بسیار ساده و کشور من آن را سزاوار. امروز روزی است که شاید ما را به دیدن یک تغییر مثبت” گفت: جاوید حسن, 38, معلم مدرسه زندگی در حومه پایتخت افغانستان شد.

حسن کودکان کشته شدند در انفجار بمب انجام شده توسط طالبان در سال 2018 است. پس از آن او شده است و نوشتن نامه به رهبران جهان ترغیب آنها برای پایان دادن به جنگ افغانستان است.

چشم انداز نامشخص

اما چشم انداز صلح نامشخص باقی می ماند با توجه به گام بعدی این است که رسیدن به توافق با دولت افغانستان.

US Secretary of State Mike Pompeo speaks at a signing agreement ceremony between US and Taliban delegation in Doha, on February 29, 2020.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo صحبت می کند در یک مراسم امضای توافق بین ما و هیئت طالبان در دوحه در فوریه 29, 2020. | عکس های اعتباری: ایسنا

 

اعضای ارشد دولت افغانستان و کشورهای اطراف افغانستان را نگران کرده است که ایالات متحده می تواند رها کابل بسیار شبیه به آن درک شده بود به سمت چپ منطقه پس از اتحاد جماهیر شوروی خارج شد افغانستان از چند دهه پیش.

این توافق همچنین می آید در میان شکننده وضعیت سیاسی در افغانستان است. کمیسیون مستقل انتخابات گفت: Feb. 18 که غنی برنده سپتامبر. 28 رای احاطه اساس اتهامات تقلب و مشکلات فنی و دیگر بی نظمی.

افغانستان و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله را رد کرد, نتایج ادعا می شود ویکتور و قول داد که به نام موازی دولت است.

مایکل زندگی زیبا معاون مدیر آسیا برنامه در مرکز ویلسون گفت: از Esper سفر به کابل که “واشنگتن اساسا تلاش برای نشان می دهد که آن قدرت کامل است که در پشت این معامله و می خواهد آن را نیز نشان می دهد در کابل است که آن را به طور کامل پشت سر افغانستان به روند صلح و آشتی حرکت به سمت رسمی آغاز است.”

“(Esper سفر است) شاید نشانه ای است که ایالات متحده آماده است تا به اصل قبول دولت جدید در افغانستان,” او اضافه شده است.

این جنگ که به کشته شدن ده ها هزار نفر از مردم زمانی آغاز شد که ایالات متحده راه اندازی حملات در افغانستان تنها چند هفته پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11 سال 2001 حملات در نیویورک و واشنگتن و افغانستان-بر اساس القاعده گروه های شبه نظامی.

واشنگتن را متهم کرد که به طالبان پناه دادن به القاعده و رهبر آن اسامه بن لادن و متحدان آن رییس گروه از قدرت است. اما طالبان باقی مانده است یک نیروی قوی و در حال حاضر کنترل حدود 40 درصد از خاک افغانستان.

همچنین به عنوان خوانده شده| قانونگذاران آمریکایی به دنبال تضمین شفافیت در ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح

خروج نیروهای نظامی

مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در بیانیه ای در روز جمعه گفت: این توافق را هموار راه را برای سربازان امریکایی اعداد به رها کردن به 8,600 از حدود 13,000 در هفته بعد از معامله.

کاهش بیشتر از غربی نیروهای لولا طالبان پیوستن به “کاهش خشونت” تعهد یک بیماری است که خواهد شد مورد بررسی قرار توسط ایالات متحده است.

بر اساس این توافق طالبان می خواهد 5,000 مبارزان منتشر خواهد شد از افغانستان اجرا زندان اما روشن نیست که آیا دولت افغانستان به توافق برسند.

نیز وجود دارد سوال در مورد این که آیا طالبان جنگجویان وفادار به تندرو اسلامگرا متلاشی شدن گروه خواهد بود مایل به پایبندی به کاهش خشونت قرارداد.

برخی از فرماندهان ارشد طالبان در دوحه برای امضای گفت: آنها اطمینان خواهد داد که ایالات متحده و دولت افغانستان را قبول تمام شرایط گذاشته شده توسط این گروه با توجه به افغانستان دفاع کرد.

منابع طالبان در اوایل این ماه گفت: آنها آماده برای راه اندازی یک بهار توهین آمیز بود و استخدام بیش از 6000 جنگجویان و انتحاری اگر توافق فرو می ریزد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>