سازمان ملل متحد ماموریت افغانستان خواستار از جمله زنان در مذاکرات صلح

از سازمان ملل در افغانستان (یوناما) روز یکشنبه خواستار گنجاندن زنان در مذاکرات صلح.

کنگره بین المللی زنان روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که با پیش بینی ساختمان که درب برای داخل افغانستان مذاکرات صلح را باز زنان حمایت گروه ها و فعالان در سراسر افغانستان متمرکز بر توسعه استراتژی برای حفاظت و پیشبرد دستاوردهای آنها ساخته شده در اجتماعی, سیاسی, مدنی و اقتصادی زندگی, گزارش, Xinhua news agency.

“این استراتژی حمایت سازمان ملل متحد و همراه با رشد شناخت است که زنان باید شامل هر گونه رسمی مذاکرات صلح هستند انتظار می رود به نتایج عملکرد: کشور گسترده و در سطح جامعه مالکیت همراه با کامل و معنی دار مشارکت در تصمیمگیریهای سیاسی در میان همه اعضای جامعه” بیانیه ای گفت:.

ماموریت سازمان ملل در افغانستان مشخص شده بین المللی روز جهانی تحت موضوع “من نسل برابری: تحقق حقوق زنان” به اهرم های فردی و جمعی تلاش برای ایجاد برابری جنسیتی و حقوق زنان یک واقعیت زندگی بیانیه ای گفت:.

“برای ایجاد یک صلح آمیز و فراگیر جامعه ضروری است که زنان افغان باید دسترسی به آموزش و بهداشت و کار مناسب و معقول و که آنها به طور کامل نشان داده شده در تمام زمینه های سیاسی تصمیم گیری از مجلس به صلح جدول” Tadamichi Yamamoto ویژه فرستاده ویژه سازمان ملل و رئیس ماموریت سازمان ملل متحد نقل در بیانیه ای عنوان کرد و گفت.

“در حالی که ما شاهد پیشرفت های قابل توجهی در مورد حقوق زنان در افغانستان از جمله رسمی قانون و برنامه اقدام ملی ما همچنان قدرتمند اجتماعی و سیاسی مقاومت مواجه,” او گفت:.

“این وضعیت باید تغییر برای زنان افغانستان و به نفع افغانستان به عنوان یک ملت” خانم Yamamoto اشاره کرد.

به رسمیت شناختن است که افغانستان خواهد بود بیشتر انعطاف پذیر در صورت تعارض زمانی که برابری جنسیتی است که به ترتیب اولویت سازمان ملل متحد ادامه خواهد داد برای حمایت از تمام تلاش ها در جهت برابری جنسیتی و همه فرصت ها برای زنان به اصلاح جایگاه بر حق خود را در تمام زمینه های جامعه ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید