شورای امنیت سازمان ملل خواستار آتش بس در سوریه است اما روسیه و چین در مخالفت با

دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به نام دوباره به صورت فوری آتش بس در سوریه در روز جمعه “قبل از این وضعیت می شود به طور کامل خارج از کنترل” و 13 از 15 کشور در شورای امنیت سازمان ملل حمایت خود را از درخواست تجدید نظر در یک جلسه اضطراری – اما نه سوریه نزدیک ترین متحد روسیه و چین است.

U. N. رئیس ساخته شده درخواست تجدید نظر پس از حملات هوایی در گذشته مخالفت دژ در ادلب به کشته شدن حداقل 33 نیروهای ترکیه در روز پنج شنبه. این حمله افزایش تنش ها بین نرم افزار-مخالفت ترکیه و روسیه و افزایش احتمال یک جنگ تمام با میلیون ها نفر از شهروندان سوری به دام افتاده در وسط.

آقای اشاره به این حادثه تلخ گفت: او شده است در تماس بسیار نزدیک با روسیه و ترکیه, جذاب, برای آتش بس در منطقه ادلب است اما “ما هنوز وجود دارد.”

“بدون اقدام فوری” او هشدار میدهد: “این خطر حتی بیشتر تشدید رشد می کند با ساعت.”

چهار اتحادیه اروپا اعضای شورا و فرانسه و آلمان و بلژیک و استونی — گفت: در یک بیانیه مشترک که “تنش نظامی در یمن باید متوقف شود.”

“ما خواهان پایان دادن به این سوریه عملیات نظامی با حمایت روسیه و به طور کامل به عقب تماس های ساخته شده توسط سازمان ملل و دبیر کل فوری آتش بس و آزادانه دسترسی انساندوستانه” آنها گفت. “ما به شدت اصرار سازمان ملل به تسریع و تشدید درگیری های خود را با تمام احزاب مربوطه به امن فوری آتش بس تلاش در شمال غربی سوریه است.”

این چهار کشور اتحادیه اروپا درخواست جلسه اضطراری همراه با بریتانیا و ایالات متحده و جمهوری دومینیکن است.

سفیر ایالات متحده کلی هنر و صنعت را محکوم کرد حمله به نیروهای ترکیه “در قوی ترین شرایط ممکن” با دعوت از آنها را “کاملا غیر قابل توجیه بی معنی و وحشیانه است.” او تصریح کرد: آمریکا خواستار “یک اقدام فوری و با دوام و قابل اثبات آتش بس”

خانم هنر و صنعت گفت: جلسه شورای است که “در مورد بی پروا و خطر جدی از رژیم اسد و روسیه توهین آمیز مکان در امنیت یک متحد ناتو” اما آن را نیز در مورد 950,000 سوریه که فرار کرده اند دولت را تهاجمی آغاز شد که در ماه دسامبر در حال حاضر بسیاری از زندگی در شل و ول چادر و در فضای باز در دمای انجماد.

او دوباره پرسید- “ما می رویم به نظاره نشست و به تماشای ؟ ما می رویم به ساکت ماند ؟ یا ما ارائه کنید ؟ چگونه بسیاری از بچه ها را مجبور به توقف مذاکرات قبل از ما بالا بردن صدای ما و بگو: به اندازه کافی!'”

استونی U. N. سفیر سون Jurgenson گفت روسیه را مسدود کرده است قطعنامه شورای امنیت خواستار در سراسر کشور آتش بس.

“با توجه به آنچه که اتفاق افتاده است ما می خواهیم روسیه را به تجدید نظر در موضع خود و اجازه می دهد یک فرصت برای یک آتش بس موقت را,” او گفت:.

اما روسیه U. N. سفیر واسیلی Nebenzia گفت: در طول ماه های اخیر “تروریست ها” تصرف ادلب و جهادی گروه حیات تحریر الشام یا HTS, “بالا برده است آن تهاجم” علیه غیرنظامیان و نیروهای سوریه.

“ارتش سوریه به طور کامل در سمت راست آن به پاسخ و سرکوب تروریست ها,” او گفت:. “این است که در قلمرو خاص خود را دارد.”

چین U. N. سفیر ژانگ ژوئن گفت: “تروریسم یک عامل زمینه ای” در نه سال جنگ سوریه و “از بین بردن نیروهای تروریستی شرط لازم برای بازگرداندن صلح و ثبات در سوریه و منطقه است.”

تروریست ها “باید قاطعانه خرد شده و پناهگاه های امن ایجاد شده توسط نیروهای تروریستی در سوریه باید منحل شود,” او گفت:. “در همان زمان مبارزه با تروریسم عملیات باید با احتیاط آسیب به غیرنظامیان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>