سازمان ملل متحد را محکوم کرد حمله تروریستی در سیک ها در افغانستان

سازمان ملل متحد را محکوم کرد حمله تروریستی در Gurudwara در کابل که منجر به کشته شدن حداقل 25 نفر با شورای امنیت سازمان ملل خواستار عاملان چنین جنایات باید پاسخگو باشند و جهان بدن تاکید است که می تواند وجود دارد هیچ توجیهی برای کشتار غیرنظامیان در یک مذهبی ،

حداقل 25 نمازگزاران کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند که به شدت مسلح بمب گذار انتحاری با یورش برده و راه خود را به برجسته Gurudwara روز چهارشنبه در قلب پایتخت افغانستان کابل در یکی از مرگبارترین حملات در اقلیت جامعه سیک در نزاع-کشور زده.

همچنین به عنوان خوانده شده | هند را محکوم Gurdwara حمله وعده همه ممکن است کمک به سیک ها و هندوها از افغانستان

دولت اسلامی (داعش) گروه تروریستی است که هدف سیک ها در افغانستان مسئولیت این حمله را بر Gurudwara در شور بازار منطقه در مورد 7.45 صبح (به وقت محلی) به عنوان 150 نمازگزاران داخل ساختمان بودند.

دبیر کل محکوم حمله در کابل در یک سیک-معبد هندو است که در آن ده ها تن از غیر نظامیان کشته و زخمی شدند. او بیان عمیق ترین همدردی خود را به خانواده های قربانیان و خواسته های بازیابی سریع برای کسانی که مجروح دبیر کل اشاره به این حادثه تلخ’ سخنگوی استفان نواز گفت: در بیانیه ای در روز چهارشنبه.

آن اضافه شده است که دبیر کل تاکید کرد که حملات علیه غیرنظامیان را غیر قابل قبول هستند و کسانی که در انجام این گونه جنایات باید پاسخگو باشند.

“سازمان ملل متحد می ایستد در همبستگی با مردم و دولت افغانستان ادامه خواهد داد و حمایت از تلاش ها برای آوردن صلح به کشور خود بیانیه ای گفت:.

همچنین به عنوان خوانده شده | هند نکات در پاکستان در کابل حمله gurdwara

در یک صدای جیر جیر ماموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفته است که “خشم” با این حمله است.

“می تواند وجود داشته باشد هیچ توجیهی برای کشتار غیرنظامیان در یک مذهبی ، تسلیت ما به قربانیان و خانواده های آنان است.”

نماینده عالی سازمان ملل متحد Alliance of Civilizations (UNAOC), میگل فرشته Moratinos بیان “ترس” در حمله تروریستی در Gurudwara که منجر به کشته شدن 25 قربانیان از جمله یک کودک است.

“نفرت حمله در یک زمان می آید زمانی که جهان با آن مواجه است یک بیماری همه گیر است که اثرات منفی همه ما نیاز ما را به ایستادگی در کنار هم به عنوان “یکی از انسانیت”, Moratinos گفت.

او تاکید کرد که حملات هدف قرار دادن سایت های مقدس و نمازگزاران غیر قابل تحمل هستند و باید متوقف شود. یادآوری برنامه اقدام سازمان ملل برای حفاظت از سایت های مذهبی, او به نام در همه دولت ها و ذینفعان مربوطه برای حمایت از اجرای این طرح را تضمین حرمت عبادتگاه و ایمنی از نمازگزاران.

Moratinos گفت: آخرین حمله می افزاید: به گسترش تعداد حملات مختلف هدف قرار دادن ایمان و جوامع در سراسر جهان است. او تصریح کرد که چنین ظالمانه اعمال تروریستی نباید منصرف کردن ما از همکاری با یکدیگر برای ترویج همبستگی و احترام و صلح در سطح جهان است.

از طرف UNAOC بالا نماینده ابراز تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و انتقال همبستگی خود را به مردم و دولت افغانستان است.

سفیر هند در افغانستان بازديد gurudwara

سفیر هند به افغانستان Vinay Kumar روز پنج شنبه در بازدید از این سیک gurudwara و ارائه تسلیت به خانواده های قربانیان حمله وحشتناک.

“Amb @vkumar1969 بازدید gurudwara و ملاقات رهبران جامعه, بزرگان و خانواده های قربانیان حمله تروریستی است. او خود را به اشتراک گذاشته و اندوه و تسلیت گفتند. به او گفته شد که مجروح, در حال دریافت رضایت بخش درمان” به سفارت هند در افغانستان گفت: در یک صدای جیر جیر.

سفارت نیز گفت: در آن مشغول به کار بود برای بازگشت باقی مانده فانی تیان سینگ یکی از متوفی از دهلی نو که خانواده در نامه ای به نخست وزیر نارندرا مودی برای کمک به آنها در بازگرداندن انسانی باقی مانده است.

“@IndianEmbKabul در حال کار برای بازگشت باقی مانده فانی شری تیان سینگ. @IndianEmbKabul ادامه خواهد داد به ارائه تمام کمک به جامعه و خانواده ها به عنوان ممکن است لازم باشد در این روز دشوار است ،

نخست وزیر مودی گفت: او “غمگین” با حمله به gurudwara زمانی که 150 نمازگزاران داخل ساختمان بودند.

“من غمگین امروز, حمله تروریستی در Gurudwara در کابل. من ابراز تسلیت به خانواده های همه, مرحوم,” او گفت: در یک صدای جیر جیر.

وزارت امور خارجی (MEA) نیز محکوم کرد و گفت این حمله که به طول انجامید حدود شش ساعت تشریح آن بزدلانه و انعکاسی از “شیطانی”طرز فکر.

“چنین حملات بزدلانه در اماکن مذهبی و عبادت در اقلیت جامعه به خصوص در این زمان از COVID-19 گیر انعکاسی است از طرز فکر شیطانی از عاملان و حامیان آن در بیانیه ای گفت.

MEA گفت: هند ایستاده بود در همبستگی با مردم و دولت و نیروهای امنیتی افغانستان در تلاش های خود را برای آوردن صلح و امنیت به این کشور است.

“ما ستایش شجاع نیروهای امنیتی افغان خود را برای دلیر در پاسخ به این حمله و نمونه شجاعت و تعهد به حفاظت از مردم افغانستان و امنیت کشور” آن را گفت.

پلیس در کابل گفت که حداقل 11 نفر بودند که نجات از gurdwara.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید