سازمان ملل خلع سلاح ارشد: مسابقه تسلیحاتی هسته ای تهدید جهانی

سازمان ملل خلع سلاح ارشد شنبه هشدار داد که شبح یک لجام گسیخته دست تحریم تهدید جهانی برای اولین بار پس از دهه 1970 اوج جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق.

ایزومی Nakamitsu نیست نام هر کشور اما او به وضوح با اشاره به ایالات متحده و روسیه و احتمالا چین وقتی که او گفت که شورای امنیت سازمان ملل که در روابط بین کشورها — به خصوص هسته ای-سلاح متحده — در حال شکسته.

به اصطلاح قدرت های بزرگ رقابت است و منظور از روز خانم Nakamitsu گفت.

بخش بی اعتمادی و کمبود dialogue به طور فزاینده ای به هنجار. روسیه-روابط ایالات متحده شده است در پس از جنگ سرد پایین پس از مسکو 2014 الحاق اوکراین در کریمه.

در سال گذشته روسیه و آمریکا هر دو خارج از 1987 متوسط محدوده پیمان نیروهای هسته ای آمریکا گفت: آن را بیرون کشیده و به دلیل روسیه نقض و کرملین انکار نقض معاهده را از نظر.

روسیه گفته است که ما نیز به نظر می رسد تمایلی به گسترش شروع جدید پیمان تنها پیمان حاکم بر تعدادی از سلاح های هسته ای استراتژیک مستقر توسط دو کشور که منقضی می شود در سال 2021.

هفته گذشته وزیر دفاع علامت Esper تبلیغ یک میلیارد دلار طرح به صورت بالا به پایین نوسازی آمریکا زرادخانه هسته ای به نگه دارید تا با روسیه و سبقت گرفتن چین است. در اواخر ماه دسامبر روسیه وزیر دفاع گزارش را به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین که جدید بین قاره ای سلاح است که می تواند پرواز 27 برابر سرعت صوت تا به حال عملیاتی شدن توازن هستهای کشور اعتصاب قابلیت.

خانم Nakamitsu هشدار داد که شبح نامحدود هسته ای رقابت بافندگی بیش از ما برای اولین بار از 1970s.

ما شاهد چه نامیده شده کیفی سلاحهای هستهای نژاد — یکی نه بر اساس اعداد اما در سریعتر stealthier و دقیق تر سلاح, او گفت:.

درگیری های منطقه ای با هسته ای بعد در حال بدتر شدن و گسترش چالش ها هستند نه عقب.

این جلسه شورای امنیت درخواست شده بود توسط آلمان به مناسبت سالگرد 50th هسته ای منع گسترش پیمان در مارس 5 و برای حمایت از کنفرانس آینده برای بررسی و پیشبرد اهداف آن شروع می شود که 27 آوریل به پایان می رسد و ممکن است 22.

روسیه و ایالات متحده درگیر شدند و در این جلسه بیش از شکست در مذاکرات کنترل تسلیحات.

اما آنها پشتیبانی از یک بیانیه توسط 15 عضو شورای امنیت گفت: این پیمان به عنوان شناخته شده ان پی تی باقی مانده است بنای منع گسترش هسته ای رژیم و پایه و اساس برای پیگیری خلع سلاح هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای.

شورای حل برای پیشبرد NPT اهداف و تاکید پیمان نقش اساسی در حفظ صلح بین المللی و امنیت و ثبات و همچنین به عنوان هدف نهایی از یک جهان بدون سلاح های هسته ای.

آلمان وزیر خارجه Heiko Maas گفت: این شورا که با وجود دستاوردهای خود را به NPT است موانع جدی روبرو: خلع سلاح هسته ای آمده است به وقفه. فن آوری های جدید در حال ایجاد خطرناک استراتژیک عدم تعادل. و گسترش بحران خواستار هستند ما کمال توجه است.

وی با اشاره به کره شمالی برای دستیابی به سلاح های هسته ای بوده ان پی تی و قطعنامه های شورای امنیت به عنوان یک کلید شکست.

آقای Maas گفت: تنها راه واقع بینانه پیش رو است که اعمال فشار و پله هسته ای دیپلماسی است.

وی خواستار حمایت بین المللی از تلاش های آمریکا برای مذاکره با کره شمالی برای 2015 ایران باقی می ماند که بهترین و تنها امیدوار کننده ابزار برای نگه داشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>