شورای امنیت سازمان ملل متحد تایید آمریکا و طالبان مقابله

شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه به اتفاق آرا مورد تایید ایالات متحده آمریکا قطعنامه اخیر معامله بین آمریکا و طالبان افغانستان, نادر, حمایت از توافق با گروه های شبه نظامی.

ارتش ایالات متحده آغاز خروج نیروهای نظامی به عنوان بخشی از توافق خروج در فوریه 29 پیمان با طالبان.

همچنین بخوانید: دیدگاه | چه کسی برنده جنگ افغانستان?

در قطعنامه شورای امنیت “مصرانه از دولت جمهوری اسلامی افغانستان برای پیشبرد روند صلح از جمله با شرکت در داخل افغانستان از طریق مذاکرات متنوع و فراگیر تیم مذاکره کننده متشکل از افغان های سیاسی و مدنی و رهبران جامعه از جمله زنان است.”

ایالات متحده آمریکا مشتاق است که برای پایان دادن به آن طولانی ترین-همیشه درگیری و تحت شرایط قرارداد امضا شده در دوحه در ماه گذشته است گفت: تمام نیروهای خارجی خواهد ترک افغانستان در مدت 14 ماه — ارائه طالبان چوب به تعهدات امنیتی است.

برخی از دیپلمات ها ابراز ناخرسندی است که توافق شامل دو سری ضمائم در مبارزه با تروریسم است که اعضای شورا به تصویب بدون دانستن آنچه که آنها می گویند.

سازمان ملل متحد قطعنامه آمد با افغانستان در بحران سیاسی پس از دو تحلیف روز دوشنبه از رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب سابق و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله هر دو از آنها مدعی پیروزی در آخرین سال ریاست جمهوری انتخابات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>