Usha Ganguli: هندی, تئاتر روحیه doyenne

توانمند doyenne از کلکته مرحله و در واقع هندی, تئاتر, Usha Ganguli گذشته در سن 75 در یک سال که نشانه پنج دهه از روحیه تعامل با هنرهای نمایشی. در سال 1970 او عرضه به خود برخوردار معشوقه Vasantsena در Mitti کی Gadi, یک اپرا Hindi اقتباس از Śūdraka را Mrichchhakatika با کلکته را Sangeet کالا Mandir. او در اوایل هجوم چپ Ganguli به طور فزاینده ای ناراضی با دولت شهری تئاتر باعث به راه اندازی Rangakarmee در سال 1976 — یک گروه است که به سرعت افزایش یافت و به یکی از کلکته گل سرسبد تئاتر شرکت با وجود متخصص در Hindi تئاتر. “این [کلکته] مخاطب ترین الهام بخش است. اگر تئاتر [دستور] درست است و این پیام را به خوبی منتقل مخاطب خواهد آمد و آن را دوست دارم هر چه زبانی باید با” او پاسخ داد: هنگامی که پرسیده شد که چرا او تا به حال پیش جعلی با پخش هندی زبان مادری خود را. که گفت: Rangakarmee این مجموعه شامل بنگالی محصولات.

ساخت یک مدیر

Ganguli امضا سبک تغزلی چشم-و-صدا درام با صریح اجتماعی وجدان می کند با طراحی رقص و متمایز آهنگی به احتمال زیاد مدیون به او آموزش کلاسیک Bharatanatyam. او مدرک کارشناسی ارشد در Hindi ادبیات مجهز است و برای حرفه ای مادام العمر به عنوان مدرس در بهونیپور آموزش و پرورش جامعه ، Rangakarmee اولیه تولیدات بودند گروگان ‘خارج’ مدیران مانند Rudra پراساد Sengupta و Tripti میترا. دومی به کارگردانی Ganguli در Gudiya Ghar, یک هندی اقتباس از هنریک ایبسن را در یک خانه عروسکو عملکرد ذهن او جایزه دولت.

کار با مدافعان از زمان مجاز Ganguli به انتقال نسبتا هموار به کارگردانی توسط 1980s با پخش مانند Mahabhoj (1984) بر اساس Mannu Bhandari رمان در یک مرد معمولی تبار به اداری mendacity و Ratnakar Matkari را Lok Katha (1987) یک سوزاننده حساب Dalit ظلم و ستم در مناطق روستایی هند است. کارگردانی شد و برای اثبات تماس واقعی او اذعان کرد در طول یک tête-à-tête در Prithvi تئاتر “عشق من به طراحی خود من بازی می کند. هر زمان که من می توانم در یک بازی [آن] نوشته شده است در ساخت. رنگ تصاویر, blockings ساده مجموعه, حداقل استفاده از اموال استفاده از تلفن های موبایل برای تلفن های موبایل از زندگی روزمره هستند [آنچه] به من درخواست تجدید نظر. من درگیر کنید.” Ganguli اهدا شد آرزو Sangeet Naxing Akademi جایزه جهت در سال 1998 است.

بانوی آهنین

یکی از کوچک کانن از قرن بیستم زنان theatremakers, Ganguli بود و طبعا ناراحت کننده که برچسب گذاشته شده توسط عنوان یک ‘زن’ مدیر “است جایی فراتر از مردانگی یا زنانگی که در آن ما هنری خودشان هستند. که یک مکان در جهان هنری که در آن ما بالاتر جنسیتی.” حتی بسیاری از آثار او منعکس کننده تعهد به قدرت ترسیم مبارزات زنان در مرحله dispassionately و عینی. این شامل Antaryatra (2003) یک مونولوگ به قلم Ganguli خودش و مرحله اقتباس از Mahasweta دوی Rudali (1992), معروف ترین در آن فیلم نسخه توسط Kalpana Lajmi. در تئاتر از استقلال – درام, نظریه های شهری و عملکرد در هندمحقق Aparna Bhargava Dharwadker می نویسد: “Ganguli به دست آورده عناوین ‘زن عصبانی’ و ‘بانوی آهنین’ را به عنوان به خوبی به عنوان یک شهرت برای شیک شعار طلبی اما او تعامل با فمینیستی باعث می شود . . . ارائه عمده جایگزین ادبی قرارداد.”

در مقاله دگردیسی از Rudali, نویسنده Anjum Katyal صحبت می کند چگونه Ganguli re-اهداف یک متن (Rudali) است که بخشی از این گفتمان از کلاس به عنوان یک “داستان زن’, dehistoricising اصلی آن متن را با توجه به شهری جمعیتی او را برآورده سازد. این مجوز از حساسیت نیز می تواند دیده می شود در بعد کار می کند مانند همهمه Mukhtara (2014) اقتباس از مختار مای زندگینامه, که در آن یک گروه کر از نقاب زنان انجام balletic ترجمه مجموعه به نمره چایکوفسکی دریاچه قو. Ganguli اقدام به پیروزی شامل Rustom Bharucha را 1986 اقتباس از Franz Xaver Kroetz را درخواست کنسرت. او نقش جایا سن به طور معمول طبقه متوسط بنگالی که با این نسخهها کار به عنوان یک کارمند در یک اداره دولتی و خودکشی در صفحه اصلی در پایان نسبتا معمول بعد — این به عنوان یک استعاره برای “انفجاری انرژی” از آن خدا است ، این بازی به صورت همزمان انجام شده توسط Sulabha Deshpande در بمبئی و Chandralekha در چنای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>