استاد امجد علی خان در خاطرات خود از Rukmini Devi

Sarod استاد استاد امجد علی خان برای اولین بار کشف و Bharatanatyam artiste Subhalakshmi Barooah انجام در کلکته اما او عاشقانه با هنر Bharatanatyam شروع خیلی زودتر از یک داستان است که به سختی هر کسی می داند.

“Rukmini Devi Arundale شد همسر من گورو اما انجمن ما دور پیش می آید که. برادر او در واقع استفاده می شود برای یادگیری آوازی موسیقی را از پدر ما در شهر گوالیور!,” او می گوید.

به عنوان خان ادامه داد: به دادگاه Subhalakshmi ردیابی عملکرد به عملکرد به امید ازدواج با او یک روز ارتباط خود را با Rukmini Devi رشد داشته است. روح او يکطرفه و اشتیاق به هنر او را به او صحبت کرد, تبدیل Kalakshetra از همسر خود و در خانه خود را بسیار خود را.

تقریبا 25 سال پس از آخرین سفر خود را به دانشگاه و خانواده بود به تازگی به انجام در آشنا مرحله به پرداخت ادای احترام به آنها خان تماس “یک کمال artiste.”

این یک مرحله است که فرزندان Amaan و آیان که در پیوست پدر خود را در این نمایش به یاد داشته باشید به خوبی برای بسیاری از دلایل. و در عین حال آنها می گویند این نشان می دهد که “یکی از یک نوع است.”

“مادر من که اغلب سفر نیست با ما برای اجرای برنامه است که در اینجا با ما. پس از همه Kalakshetra بود خانه او را برای 15 سال و نهایی عملکرد او حرفه ای بود در این مرحله در سال 1985 می گوید:” آیان در طول یک مکالمه قبل از عملکرد.

آنها آن را ” شادترین سرنوشت,’ به عنوان Subhalakshmi نشسته با نوه, سکس دو جهان ادغام. و در حالی که او دیگر طول می کشد مرحله خودش آن را موسیقی خود, خانواده, Amaan می گوید او انجام می دهد از طریق. “یک هنرمند است که همیشه یک هنرمند پس از همه,” او می افزاید: به سادگی.

Ustad Amjad Ali Khan with wife Subhalakshmi

استاد امجد علی خان با همسر Subhalakshmi | عکس های اعتباری: Vijay Bate

و در مورد استاد و پسران او هنرمندی و الهام تکامل می یابد از Subhalakshmi و همچنین به عنوان درس آموخته بیش از چند دهه از عمل, عملکرد و هنری تکامل است.

صحبت می کنند به سه نوازندگان و قطعات خرد بی پایان هستند. مثلا جانباز نوازنده است که اغلب به نقل کرد و گفت: “به عنوان یک هنرمند این است کار خود را به بهترین اما به دوست داشتنی ترین.”

نیز وجود دارد خود را به جای درک منحصر به فرد در گذشته به فرزندان خود که مخاطبان توابع به عنوان یک رسول الهی جابجا خدا قدردانی و تصویب یک هنر خود را از طریق عشق و حمایت های پایدار.

“استعداد با فروتنی چیزی است که ما را حفظ. ما در اینجا به دلیل عشق از مخاطبان ما و آن را اجازه داده است ما را شکوفا می گوید:” Amaan.

یک محصول بدون شک متعدد مخاطبان جهانی است که خانواده به کشت بیش از چند دهه از انتشار sarod. بپرسید خان به عنوان مثال در مورد بهترین خاطراتی از چنای و او واکس فصیح در مورد دلاوری از معاصران و همکاران مانند اواخر للگودی Jayaraman و M. S. Gopalakrishnan و همچنین به عنوان نابغه از هنرمندان افسانه ای که قبل از آنها.

“من هرگز خودم را به عنوان یک هندوستانی نوازنده به سادگی از آنجا که من متعلق به هر خدا هر دین و هر جنبه ای از صدا در تمام آب های می گوید:” استاد.

و دیگری وجود دارد که پشت سر هم از غربت او به عنوان سهام خود را ماندگار ترین خاطره Rukmini Devi و پیوند آنها به اشتراک گذاشته.

“او سخاوتمندانه به اندازه کافی برای میزبان ما عروسی Subhalakshmi و معدن تحت Kalakshetra معروف درخت انجیر هندی. این یک معنوی استقبال از نعمت با دانش آموزان شعار سانسکریت shlokas. پس از شعار, Rukmini Devi رو به من کرد و گفت: “اگر شما می خواهید شما می توانید در حال حاضر شعار عربی خود را shlokas. من خندید در پاسخ و جواب داد: ‘بدون نیاز وجود دارد. من احساس می کنم نعمت خود را در حال حاضر” او بازگو با یک لبخند.

پس از هفت دهه از تورهای کارگاه های آموزشی رزیدنتی اجرای برنامه و بیش از 20 خود تشکیل شده ragas این sarod توان در حال حاضر در یک ماموریت جدید امید جهان را با هم از طریق قدرت هفت, نکاتی ساده.

“پروژه جدید ما رشته برای صلح” sarod و گیتار با همکاری گیتاریست Sharon Isbin. آن را تلاش برای حفظ ماهیت و سنت غربی به طوری که آنها می تواند جریان یکپارچه به یکدیگر بدون هنری سازش” به اطلاع آیان. این پروژه یکی از بسیاری از آینده سرمایه گذاری است که سه نفر در حال کار بر روی.

“شما ببینید مردم گرفتار در دستور زبان فنی از آن همه است. شما باید اجازه دهید هنر و صنعت خود را metamorphise به شعر است که از آن به مقصد است,” استاد امجد علی خان آمده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>