اقتصاددان جانباز B. P. R. Vithal عبور دور در 93

B. P. R. Vithal سابق IAS افسر 1950 دسته ای گذشت در اینجا در اوایل روز جمعه. او 93.

او جان سالم به در با همسر Seshu دختر Nivedita کومار, پسران Sanjaya Baru و Chaitanya Baru.

آقای Sanjaya Baru شد مشاور سابق نخست وزیر مانموهان سینگ.

آقای Vithal شد, وزیر, امور مالی و برنامه ریزی دولت آندرا پرادش از سال 1972 تا 1982 و معاون رئیس دولت و برنامه ریزی و عضو دهمین کمیسیون امور مالی. او همچنین رئیس, هزینه, کمیسیون, دولت کرالا. او تا به حال مختصری از روی لئامت دادن در صندوق بین المللی پول به عنوان مشاور مالی به دولت های سودان و مالاوی است. او تاسیس مرکز اقتصادی و اجتماعی مطالعات حیدرآباد.

در سال 1942 آقای Vithal ترک خود تحت تحصیلات تکمیلی در نظام کالج, حیدرآباد با حضور هند ترک جلسه کنگره ملی هند در بمبئی و درگیر خودش را در جنبش ملی. در Gandhiji مشاوره, نوشته شده در یک کارت پستال که آقای Vithal حفظ با مراقبت از او به مطالعات خود را در چنای جایی که او اولین رئیس جمهور هند از MCC اتحادیه دانشجویان به پرواز هند سه رنگ.

آقای Vithal بسیاری از نشریات خود را به اعتبار. مقاله خود را با عنوان “Telangana مازاد: یک مطالعه موردی” با بازی نقش مؤثری در شکل گیری تقاضا برای یک دولت مجزا از Telangana. در سال 1960 او deputed به ثبت نام از Osmania University.

پس از بازنشستگی او در ارتباط با بسیاری از سازمانهای اجتماعی و علل از جمله نظام اعتماد حیدرآباد ادبی و جامعه جانا Vignana Vedika.

سانتی متر را تسلیت

Telangana وزیر K. Chandrashekhar رائو به ابراز غم و اندوه عمیق از مرگ آقای Vithal. او به یاد می آورد خدمات ارائه شده توسط آقای Vithal به عنوان طولانی ترین خدمت امور مالی و برنامه ریزی وزیر, معاون رئیس A. P. برنامه ریزی و توسعه هیئت مدیره در ایالات A. P., مشاور بین المللی پول (IMF) و عضو دهمین کمیسیون امور مالی. وزیر منتقل تسلیت صمیمانه خود را به اعضای خانواده داغدیده.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>