ویتنام اعتراض پکن را غرق دریای چین جنوبی قایق

ویتنام تسلیم شده است اعتراض رسمی با چین در پی غرق شدن یک قایق ماهیگیری ویتنامی در آن گفته شده بود منفجر چینی دریایی نظارت کشتی در نزدیکی جزایر مورد مناقشه دریای چین جنوبی است.

ویتنامی کشتی ماهیگیری با هشت ماهیگیران پردازنده بود و ماهیگیری در نزدیکی جزایر پاراسل در روز پنج شنبه هنگامی که آن را منفجر و غرق شده توسط چینی کشتی ویتنام وزارت امور خارجه گفت: در بیانیه ای در وب سایت دولت در روز شنبه.

تمام ماهیگیران برداشت شد توسط چینی کشتی زنده و منتقل شدند به دو ویتنامی دیگر کشتی های ماهیگیری عامل نزدیکی ویتنام شیلات جامعه گفت: در بیانیه ای به وب سایت خود را.

“چینی کشتی مرتکب یک عمل است که نقض ویتنام حاکمیت بر Hoang Sa الجزایر و تهدید زندگی و آسیب دیده اموال و منافع مشروع ویتنامی ماهیگیران” وزارت امور خارجه گفت: در آن بیانیه با اشاره به جزایر پاراسل توسط آن ویتنامی نام.

ویتنام و چین را که سالها درگیر در یک اختلاف بیش از این به طور بالقوه غنی از انرژی کشش آب به نام دریای شرق با ویتنام است.

این حادثه نشانه دومین بار در کمتر از یک سال یک ویتنامی کشتی ماهیگیری بوده است گزارش شده توسط یک کشتی چینی در نزدیکی چین-کنترل Paracels.

صنعتی و بررسی کشتی انجام عملیات در ویتنامی-کنترل آب برای بیش از سه ماه در سال گذشته باعث تنش بن بست رگ از دو کشور.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید