Warli هنر و چوب شکل داستان از حیدرآباد

ساعت-شیشه چوب و ارقام به نظر می رسد به جشن جشنواره است. نقاشی بر روی گل قرمز دیوار مشغول اتصالات از Ameerpet, Jubilee تپه های پست و Yousufguda آنها نیز انتقال یک پیام مهم: برای نگه داشتن خیابان های ما پاک و ادرار کردن ، این ارقام از Warli فرم هنری است که پیدا کردن راه خود را نه فقط بر روی دیوارهای شهر اما کیف و bedsheets بیش از حد. این شهر artscape جدید داستان برای گفتن و بسیاری از آنها با استفاده از هنر به عنوان رسانه.

Warli artist Sohel Sayyad (right) painting a wall

Warli هنرمند Sohel صیاد (راست) نقاشی دیوار | عکس های اعتباری: توسط آرایش

Sohel صیاد با استعداد است Warli هنرمند به دنبال خود وزارت امور خارجه از پونا; او سفر به حیدرآباد هر ماه برای پروژه های هنر و کارگاه های آموزشی. او همراه با دوست خود Shashank آزاد اسلامی اجرا می شود رویای برس Studios در تپه Banjara که آیا سفارش آثار هنری. “Warli یک نوع هنر سنتی ماهاراشترا” می گوید: Sohel بومی نر نگر در دولت سولاپور منطقه. یک چوپان در طول روز خود را جوانتر از او استفاده می شود به تماشای کشاورزان مشغول به کار در زمینه های; او همیشه مجذوب ابرها. او یک هنرمند خود آموخته و شروع به نقاشی زمانی که او 16.

Warli art on a bedsheet by artist Sohel Sayyad

Warli هنر در bedsheet توسط هنرمند Sohel صیاد | عکس های اعتباری: توسط آرایش

سادگی کلیدی در Warli. چهره های ایجاد شده از اشکال هندسی — دو مثلث, چوب مانند دست ها و پاها یک دایره (به نمایندگی از صورت) و یک دایره کوچکتر (فقط برای فرم زن برای نشان دادن مو مستی) و مربع است. “در ماهاراشترا Warli است که بخشی از هر کودک رشد سال. پدر و مادر شروع فرزندان به آن به عنوان آنها خواهد غذا های سنتی و موسیقی,” او می گوید. Sohel رنگ Warli چهره ها در کیف و bedsheets بیش از حد. با استفاده از اکریلیک, رنگ های مایع و گلدوزی چسب او گسترش می یابد پارچه مانند یک بوم نقاشی در; هنگامی که آن را خشک پارچه, اتو کردن ترک Warli مشخصات ناشر. او همچنین پرتره و منظره و یکی از آثار محبوب در این شهر است یک تصویر از گل جشنواره Bathukamma در Warli. برای این کار او تحقیق بر اهمیت گل و چرا زنان و انتشار آنها در آب است. “بر خلاف دیگر اشکال هنر است که نیاز به یک چشم انداز و طرح رنگ Warli است آسان برای انجام و تساوی همه برای آن است.”

اضافه کردن رنگ های بیشتر

Warli art on a bag by artist Sohel Sayyad

Warli هنر در کیسه ای توسط هنرمند Sohel صیاد

Warli جذاب تم. در Ahobilam مواد غذایی در Madhapur یک 560 متر مربع دیوار یک تک تصویر از یک روستا صحنه: خروس کلاغ کشاورزان در مورد راه رفتن زمینه های کار و بازگشت به خانه بعد از غروب آفتاب. با millets تشکیل بخش مهمی از منو در رستوران کار می دهد شام یک ایده تقلا که در آن مواد غذایی خود را از آمد.

هنرمند حرفه ای گانش C سهام الهام بخش در پشت این کار: “Millets یک بومی غذایی و ایده من این بود برای ایجاد یک کار هنری است که ما را به زمین متصل می کند و ما احساس ریشه دارد.” Ganesh انجام پروژه های دولت در مکان هایی مانند Shilparamam ویساکاپاتنام, Orissa و Chattisgarh. او ویژگی های Warli افزایش در شهرستان به این واقعیت است که آن را می کاوی تم ها در یک شیوه ای ساده. “Warli نشان دهنده روستاهای ما; در اینجا, مردم, مبارزه, اما هرگز مکث به تأمل در خود درد است. Warli به ارمغان می آورد زنده یک محیط زیست ایجاد کرد که در آن برخی از فعالیت های است که همیشه اتفاق می افتد. شما می توانید ببینید مردم بازی طبل رقص…این روحیه و اشکال متحرک لمس قلب است.”

Trishna Patnaik

چند روز پیش بر اساس بمبئی-هنرمند Trishna Patnaik را Warli کارگاه آموزشی در Jxtapose معرفی هنر و توضیح داد که منحصر به فرد آن به شرکت کنندگان است. او توضیح میدهد: “Warli در مورد روز به روز زندگی و ارتباط انسان. یک بخش حیاتی از آن چیزی است که یک اتفاق در یک روز معمولی — کشاورزی و مراسم عروسی و هر چیزی که یک انسان معمولی را انجام خواهد داد. وجود دارد هیچ خدایان درگیر است و هیچ قابل توجه پالت رنگ یا” او ندارند. “بر خلاف بمبئی و جنوب هند است و بیشتر دارند و علاقه مند به هنر قبیله ای. مردم ریشه دارد و عشق به پرورش چنین اشکال هنر است.”

Bhoomi foundation volunteer Gopalakrishna Nimmala drawing a rough sketch of Warli art

Bhoomi بنیاد داوطلب Gopalakrishna Nimmala طراحی یک طرح Warli هنر | عکس های اعتباری: توسط آرایش

هر آخر هفته حدود 20 داوطلبان از Bhoomi بنیاد منطقه را انتخاب کنید به حذف پوستر از دیوار رنگ و زیباسازی آن با اشکال مختلف هنر از جمله Warli. آن شده است یک سال پس از نرم افزار حرفه ای Gopalakrishna Nimmala شروع به کار با پایه و اساس است. “من لذت بردن از نقاشی Warli اشکال بر روی دیوار مشغول اتصالات,” او می گوید.

Bhoomi Foundation founder Tejaswi Podapati

Bhoomi بنیاد بنیانگذار Tejaswi Podapati | عکس های اعتباری: توسط آرایش

Bhoomi بنیانگذار Tejaswi Podapati می گوید که ایده پشت انتخاب Warli است برای گفتن یک داستان جدید را با گذشته در دو. “این هنر مورد استفاده قرار گرفت توسط اجداد ما و ما می خواهیم به rekindle علاقه مردم در آن و همچنین دادن یک پیام. این آمار و ارقام ساده قدرتمند در تسخیر مردم تخیل. بهترین چیز در مورد آن این است که حتی تازه کار هنرمندان مانند داوطلبان ما می توانید آن تلاش,” او می گوید. Bhoomi حدود 3500 داوطلب از زمینه های مختلف است که باید تمیز عمومی دیوارهای اطراف 150 اتوبوس متوقف می شود در این شهر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر