سازمان دیده بان | چه تفاوتی بین تمیز کردن ضد عفونی و استریل کردن?

در پی COVID-19 همه گیر ممکن است در سراسر آمده کلمات تمیز کردن ضد عفونی و استریل کردن ، هر چند این واژه ها به جای یکدیگر استفاده می شود, آنها یکسان نیست.

تمیز کردن

تمیز کردن حذف هر گونه قابل مشاهده ذرات اعم از گرد و غبار به مواد غذایی کاهش یافته است. معمولا شامل استفاده از صابون و مواد شوینده یا آنزیمی محصولات و آب برای حذف میکروب ها از سطوح. آن را لزوما به کشتن میکروب ها اما حذف آنها. تمیز کردن باعث کاهش تعداد میکروب ها و خطر گسترش عفونت است. تمیز کردن نیز اولین گام برای ضد عفونی و عقیم سازی.

ضد عفونی

بر خلاف تمیز کردن و ضد عفونی کننده میکروب ها را می کشد روی سطوح و یا اشیاء با استفاده از مواد شیمیایی. این لزوما تمیز کردن سطوح کثیف و یا حذف میکروب ها. کشتن میکروب ها در یک سطح پس از تمیز کردن بیشتر می تواند به کاهش خطر گسترش عفونت است. برخی از زمینه های مشترک است که باید ضد عفونی شوند دستگیره های درب, نور, سوئیچ, ضد, صدر, جدول, دسته شیرهای آب توالت و دستگاه های الکترونیکی.

عقیم سازی

عقیم سازی از بین می برد تمام میکروارگانیسم ها در یک سطح و یا در یک مایع. این مانع از انتقال بيماري در ارتباط با استفاده از این آیتم استفاده کنید. آن را از طریق وسایل مختلف از جمله حرارت و مواد شیمیایی تابش فشار و تصفیه. عقیم سازی است که به ویژه مهم برای بیمارستان که در آن عمل جراحی می گیرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید