ما باید در سینما فراتر از لنز کسب و کار: Subrata Beura

این فیلم جامعه Bhubaneswar (FSB) در سال 2004 آغاز شد و پس از آن سازمان همواره برگزاری ماهانه نمایش فیلم, جشنواره ها و مروری. این نمایش بیش از 500 فیلم از سراسر جهان برگزار شد مکالمات در کلاس های استاد, خوانش, هنر, نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی در سراسر سینما. همچنین سازماندهی فیلم هندی جشنواره Bhubaneswar (IFFB) تنها جشنواره فیلم در کشور با تمرکز بر سینمای هند. آخرین نسخه برنامه برگزار شد و در ژانویه این سال است. Subrata Beura — که قبلا مدیر برنامه ریزی کسب و کار و استراتژی در آمریکا این شرکت شد جشنواره هماهنگ کننده IFFB 2020; او همچنین از FSB. او در مورد چالش های در حال اجرا یک فیلم در جامعه در Odisha و ظهور مستقل cinescape. گزیده ای:

از یک پرواز حرفه ای شرکت چرا شما تغییر به نقش یک سینما فعال به عنوان دبیر FSB?

به عنوان FSB راه اندازی شد و در زمستان سال 2004 من درگیر شد با دوستان Satyajit Puhan, Bharadwaj پاندا و فیلمساز Subas داس باقی ماند اما در پس زمینه — خرید فیلم در طول سفر در خارج از کشور و به آرامی ساختمان آرشیو فیلم.

من تا به حال ظهور در نوامبر 8, 2016. من در لندن مشغول به کار در نیروی کار طرح کاهش زمانی که demonetisation اعلام شد. صبح روز بعد از خواب بلند شدم تا به اخبار از مغلوب ساختن پیشی جستن ، من تصمیم گرفتم من کار می تواند به تقویت نخبگان حاکم دیگر هیچ. من کارم را در فوریه سال 2017 نقل مکان به شهر من, Bhubaneswar در سال 2018 شد تمام وقت کارگر در FSB.

چه چالش ها از در حال اجرا یک فیلم در جامعه در یک شهر کوچک مانند Bhubaneswar است که دقیقا آن شناخته شده سینما فرهنگ ؟

شهر فضایی برای افراد جوان برای فرار از. زنان جوان در کالج ها و دانشگاه های زندگی تحت حکومت نظامی; آنها خاطی از یک شب در این شهر به عنوان خوابگاهها تعطیل در 5-6 p. m. بنابراین بزرگترین چالش این است که برای پیدا کردن افرادی که درگیر در کار داوطلبانه. دانشگاه های ما ارائه نمی دهد سینما به عنوان یک موضوع مطالعه. این فیلم جامعه جنبش غیر موجود است.

Subrata Beura (right) in conversation with director Wanphrang Diengdoh.

Subrata Beura (راست) در گفتگو با مدیر Wanphrang Diengdoh. | عکس های اعتباری: FSB

هنگامی که IFFB آمد ؟ چرا یک نیاز احساس می شود ،

IFFB آغاز شده بود با تحقق است که ما یک جشنواره اختصاص داده شده به نمایشگاه تنوع معاصر سینمای هند. این ایده را به مخاطبان ما فیلم های ساخته شده در مانند زبان خاصی, Ladakhi ، است که دشوار است برای دسترسی به. این نیز مهم است به تمرکز بر روی اولین بار فیلمسازان. ما تصمیم به تغییر تمرکز از ما جشنواره و راه اندازی IFFB در سال 2017. ما همچنین شروع به تمرکز در هند فیلم مستند پس از سال 2018 با جدا جشنواره به نام هندی فیلم مستند جشنواره Bhubaneswar.

چه شد نگهداری تفکر پشت IFFB 2020?

تمرکز IFFB 2020 شد به نمایش گذاشتن تنوع معاصر سینمای هند آثار پاریس, فیلم سازان به درخواست سوال مهم زمان ما اطراف هویت, مواد غذایی و جنسیت و توسعه اقتصادی و اجتماعی و نزاع و امکانات شفقت. Aani مانی, از , توسط فهیم Irshad خان Aise سلام با Kislay, Lorni توسط Wanphrang Diengdoh, گربه چوب توسط Ronny سن و Ghode ko براتی Khilane لو Ja Riya Hoon توسط Anamika Haksar برخی از برجسته فیلم است که ما تا به حال افتخار به صفحه نمایش این سال است.

که برخی از فیلمسازان معاصر که کار شما هیجان زده?

جدا از فیلمسازان من ذکر کرده اند که کار ما به ویژه در این سال ریما دس قابل توجهی صوتی که با این نسخهها کار شرکت با واقعیت های محلی در معاصر و قدرتمند مد. Hemant Gaba کار در کتا (مهندسی رویا) به ارمغان می آورد از اقتصاد سیاسی از سیستم آموزش و پرورش ما. Mukul Haloi از آسام (Ghormuha) نیز ظهور فیلمساز برای پیگیری. یکی به تماشای آثار Ektara جمعی (Turup) از بوپال به عنوان آنها کشف اکثریت چالش های ما امروز در یک شیوه ای متفاوت. Stanzin Dorjai Gya (چوپان از یخچال های طبیعی, در حال رشد در هیمالیا) از له است که یک مستندساز است که کار می کند داستان از مردم از trans-هیمالیا در یک زبان مجزا خود را.

Still from ‘Aani Maani’.

هنوز از ‘Aani مانی, از’.

نوشته ها (به خصوص فیلم های بلند) از Odia صنعت فیلم سازی شده اند آشکار با عدم حضور خود را در جشنواره های برگزار شده توسط FSB. چرا این است ؟

ما در Odisha حدود 4 درصد از مردم; برنامه نویسی ما نشان می دهد که نسبت. اما ما همیشه در مواظب برای Odia فیلم. این موضوع از نگرانی دانشجویی فیلم; ما نمی Odia فیلم برای ما دانشجو فیلم بخش مسابقه. ما همیشه به دنبال Odia سینمایی کلاسیک به عنوان به خوبی. اما با توجه به عدم آرشیوی دیجیتال و مواد موجود در فیلم ملی بایگانی هند و در دولت یک معلول است.

برای چند سال گذشته FSB مورد انتقاد قرار گرفته است توسط یک بخش از Odia روشنفکران برای گرفتن تجارت مالی برای حمایت از خود جشنواره حتی در حالی که حمایت مترقی باعث می شود در فیلم های این صفحه نمایش است. چگونه می توانم به شما پاسخ به این انتقاد?

در هند و جاهای دیگر هیچ موفق جشنواره است رونق بدون حمایت دولت و شوراهای شهر. ما در Bhubaneswar لازم نیست که. هر چه حمایت از ما دریافت کنید ما با استفاده از. یکی از نیاز به دیدن آنچه که حمایت است که برای استفاده می شود. ما نیاز به ساخت بیشتر شامل فضاهای فرهنگی که در آن زنان و سالمندان و کودکان احساس راحتی و میتوانند احساسات خود را. ما در FSB در حال برنامه ریزی برای معرفی کودکان جشنواره فیلم شهر در تقویم فرهنگی.

با توجه به شما سیاسی نقش سینما در شارژ بار است که ما در زندگی می کنند ؟

هر روز ما از ساختارهای سرکوبگر بستن بر حقوق اساسی. فیلمسازان و مسئولان باید نقش خود را برای تعامل با ما, اجتماعی, سیاسی و واقعیت های اقتصادی است. سیاسی نقش سینما است که برای فعال کردن reimagining عادلانه و فراگیر جامعه با باز کردن فضای برای گفتگو.

با توجه به آنچه چالش مواجه Odia فیلم صنعت ؟

این یک سوال است از سیاست. اجازه دهید ما ساختارشکنی فیلم جدید سیاست دولت Odisha. یک اعلامیه شیفتگی با اعداد بزرگ بحث از ₹100 کرور-به علاوه بودجه و معافیت مالیاتی در مورد توزیع و غربالگری فضاهای توسط کراوات یو پی اس با multiplexes. ما باید در سینما فراتر از لنز کسب و کار. یکی از رویاهای یک پلت فرم است که می تواند حمایت از فیلمسازان جوان از Odisha که می توانید با این نسخهها کار در Odia, Munda, کوی و Santhali زبان.

نویسنده یک نویسنده و پژوهشگر مستقر در Bhubaneswar.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید