آنچه که دولت انجام می شود 19-ماه پس از قانون کمیسیون در گزارش اصلاح قانون خانواده که به وضوح گفت: ای مدنی است “نه لازم است و نه مطلوب” کنگره MP Jairam رامش گفت: در Rajya سبها در روز سه شنبه.

نظرات به خواندن در چارچوب تلاش های مکرر توسط BJP MP Kirodi لعل مینا به جدول خصوصی عضو لایحه پیشنهاد یکنواخت مدنی. پس از قانون منع talaq سه گانه و پوسته پوسته شدن وضعیت ویژه جامو و کشمیر تحت ماده 370 بسیاری بر این باورند که یکنواخت مدنی بعدی در نارندرا دولت در دستور کار است.

همچنین بخوانید: دادگاه عالی دهلی نو شد به شنیدن درخواست برای تهیه پیش نویس مدرسه مدنی در هفته آینده

آقای رامش با اشاره به این که در ماه ژوئن سال 2016 وزارت قانون و عدالت ساخته شده referenec به قانون کمیسیون به بررسی تمام مسائل مربوط به اجرای یکسان قانون مدنی. قانون کمیسیون ارائه گزارش “اصلاحات در قانون خانواده” در ماه اوت سال 2018 است.

در این گزارش آمده است که تنوع فرهنگ هند می تواند و باید جشن گرفته می شود گروه های خاص و یا ضعیف تر از بخش های جامعه باید باشد ‘dis-ممتاز’ در این فرآیند است. حل این تضاد به این معنا نیست لغو تفاوت آن گفت.

“این کمیسیون است بنابراین برخورد با قوانینی که تبعیض آمیز به جای ارائه یک قانون مدنی است که نه لازم است و نه مطلوب در این مرحله است. این نتیجه گیری از قانون کمیسیون” آقای رامش گفت.

گزارش کمیسیون حقوق گفت: راه رو به جلو ممکن است یکنواخت مدنی اما تهیه و تدوین شخصی قوانین به طوری که تعصبات و استریو-نوع در هر یک از آنها را خواهد به نور آمده و می تواند تست شده بر روی سندان از حقوق اساسی تضمین شده توسط قانون اساسی است. “توسط تهیه و تدوین مختلف شخصی قوانین می رسند در برخی اصول جهانی است که اولویت دادن سهام به جای تحمیل یک قانون مدنی” آقای رامش اضافه شده است.

او در ادامه با اشاره به این که قانون کمیسیون در حال حاضر پیشنهاد خاصی اصلاحات در شخصی قوانین از جمله تنظیم سن ازدواج برای پسران و دختران در 18 سال به طوری که آنها ممکن است ازدواج به عنوان برابر ساخت زنا زمین از طلاق برای مردان و زنان و به ساده طلاق روش. توصیه هایی نیز ساخته شده بودند به لغو چند همسری توسط قانون است.

“آقا من می خواهم وزیر و دولت را به اطلاع مجلس چه اقدام گرفته شده در توصیه های کمیسیون حقوق, و من می خواهم به درخواست شما اجازه می دهد تا برخی از زمان برای بحث در این موضوع مهم” آقای رامش گفت.

اعضای مخالف شده اند به تاخیر انداختن یک بحث آقای مینا, لایحه — “یکنواخت مدنی در هند لایحه 2020”. این برای اولین بار ذکر شده برای 7 فوریه. هفته گذشته آن را دوباره ذکر شده است. اعضای مخالف در ماه فوریه تا به حال نوشته شده به Rajya سبها رئیس Venkaiah Naidu اعتراض در برابر حرکت چنین لایحه ای است که می تواند “فن جمعی احساسات” به خصوص در پس زمینه در حال انجام تظاهرات در برابر شهروندی, اصلاحیه لایحه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

خرید کتاب زبان اصلی