چه بعدی برای رقصنده ؟

این بیماری همه گیر به ارمغان آورده است تا سوالات و گفتگو در حیطه نگرانی در رقص برادری از جمله عملکرد فضاهای محتوا, مصرف, برنامه نویسی, پرداخت, روش و بودجه. این نگرانی در رقص جهان است که پدید آمده اند در حال حاضر. آنها تنها مطرح در جدید طبیعی ” وجود با افزایش اضطرار. در میان این نگرانی عمل به ظاهر غیر فوری از جنبه های رقص که تا همیشه باقی مانده است پس سزاوار مرکز صحنه. در حالی که در محدودیت های یک مستند به ‘ایجاد’ از برخی از ایده های جدید و “انحلال” از برخی از وابستگی در حال رسیدگی توسط سیستم عامل آنلاین و جایگزین دوره های ‘روزی’ از مهارت به عنوان یک رقصنده طریق معنی دار عمل خواستار توجه بیشتر در زمان اجرا, شیوه زندگی است.

ما تمایل به استفاده از کلمات خاص قابل معاوضه با دیگران به نقطه ای که در نظر گرفته شده به معنی محو کردن. تمرین و تمرین مثلا. در حالی که هر دو به ظاهر مترادف یک تمرین است که اغلب متمرکز بر عملکرد برخی یا یک نتیجه مشابه در حالی که هدف از تمرین ایده آل است که اکتشاف و تکامل است. به طور معمول, رقص تمرین همراه با یک جلسه از عرق کردن آن را از نظر جسمی. در حالی که یک تمرین خوب و یا معادل آن است و نه خروج از آن محدود تعریف عمل به منزله. این ارتباط می آید از دلایل ریشه در فرهنگ و آموزش رقص. Pedagogically رقص آموزش در طول سال جابجا کرده و تاکید آن به طور قابل توجهی با تشویق ‘مشاهده’ به عنوان روش اصلی یادگیری است. فرهنگی آن می توان به مفاهیم ‘فن آوری و فن آوری های خود’ پیشنهاد شده توسط مورخ و فیلسوف میشل فوکو. این ‘فن آوری, سلطه,’ تعریف می شود که در این حالت از تولید دانش و سازمان که تعیین رفتار افراد و محدود کردن انتخاب های خود را در چنین راه به عنوان پرورش فعالیت و بهره وری. فشار به مولد در یک راه خاص در بی سابقه زمان مانند زمان مستند فاز, طول می کشد به دور از تغییر و تحول پتانسیل عمل است.

Cutline dummy

Cutline ساختگی

What next, for the dancer?

این ‘فن آوری از خود’ از سوی دیگر اجازه توسعه مستقل گفتمان متشکل از ایده ها و نگرش ها و باور های سیستم در جنبش قادر می سازد که به همان اندازه به عنوان آنها را مهار. این محدودیت این است یک انتخاب آگاهانه با توجه به اینکه ساخت و ساز خود از این گفتمان است که هنوز هم یک تابع از فرهنگ و زمینه آنها تعبیه شده است. یک متفکر فیزیکی در تاسیس زیبایی اجازه می دهد تا رقصندگان به شرکت کنندگان فعال در نظر گرفتن مالکیت یادگیری خود را.

تغییر روش

چند گفتگو با رقصندگان از جریان های مختلف از سرمایه گذاری عمل بیشتر تقویت فوق بحث است. “عمل فراتر از یک صورت خاص و یا به تمرین برخی از قابلیت ها و انعطاف پذیری. قابلیت استفاده از فضاهای منابع و یا عدم درک از آنها برای ایجاد و کشف و انعطاف پذیری به امکانات مختلفی تشکیل یک عمل خلاق می گوید:” Shabari رائو, رقصنده مربی و محقق. این مستند منجر به لغو یک هنرمند اقامت در دانشگاه نیویورک و در Performatica 2020 در مکزیک و اجازه او مقدار زیادی از زمان در مزرعه ای در نزدیکی Magadi. “آنچه که من تمرین و روش خود را تکامل یافته است. در حالی که صبح ها بیشتر به کارگردانی و با قصد من صرف زمان در طول روز در ساختمان برخی از ایده های. آن است که گاهی اوقات همان روال یوگا یا بازحمت حرکت کردن در کوه ها و کاوش صدای من است که مهار را در آپارتمانی در شهر” او سهام. “در حالی که من هنوز هم بدانند چگونه آن را تغذیه به کار من, من در حال حاضر نمی بینیم عمل به عنوان یک چیزی که مجبور به انجام آن را فقط اتفاق می افتد روزمره” او می افزاید. به عنوان یک عمدی دولتی بودن رانندگی دور مفاهیم چه تعداد و چه از راه های خلاق و توانایی او احساس می کند در حال حاضر یک فرصت عالی برای تمرین ‘رها’ بدون ضرورت یک نتیجه.

در یک کلاسیک هند زمینه آن است که بسیار دشوار است برای تسلیم به بهره وری و ملموس در عمل است. برای مثال در Bharatanatyam های سه تایی از Arangetram روند مورد آموزش و عملکرد قوی در جهت یادگیری و حرفه ای از یک رقصنده تحمیل بار از بهره وری و طول می کشد دور این فرصت را به سرمایه گذاری زمان و فکر کردم به درک جنبش از یک دیدگاه عمیق تر. این ایده از درک جنبش از لحاظ جسمی و نه از لحاظ بصری, تماس, جدید بدن تجربه است که لازم است اما کافی در توسعه شیوه های است که تشکیل یک فن آوری از خود به اندازه کافی به مقاومت در برابر تکنولوژی ، این افکار شد و توسعه در گفتگو با Bharatanatyam شارحان Vijna Vasudevan و Renjith ببو در آنچه مورد نیاز است برای فکر تمرین و آموزش آنلاین در این سناریو فعلی.

نقش و اهمیت نفس در پیدا کردن جریان جنبش تبدیل به یکی از مهمترین جنبه های شفافی از گفتگو با Renjith ببو. او vouches برای ایجاد آگاهی از حرکت اساسی آن را به عنوان زمانی در یوگا پیلاتیز یا هر گونه نظم و انضباط مشابه به عنوان ضروری برای یک رقصنده. آن را به شکل یک پایه و اساس برای هر بیشتر بیان و یا ارتباط برقرار در روش.

متوجه عمل

“این است که تمرکز حواس و قدرت و ثبات آمده است که حتی قبل از یک آینه و اطلاع رسانی یک رقصنده خود را مناسب مواضع” او توضیح می دهد که پس از تاب آه بیش از روند تمرین خود را تبدیل شدن به یک عملکرد چند ماه گذشته. او در ادامه در مورد عناصر رقص کلاسیک مانند Mudras Pada Bhedas, Charis و…. به عنوان ابزار برای فکر عمل. “ساده Natyarambam با نفس مقررات به آرامی در حال حرکت به یک Alarippu با یک مترونوم ضبط خود chollu و…. ممکن است تشکیل یک خودتنظيم عمل” او می افزاید.

Vijna Vasudevan برجسته معمولی چالش ها در آموزش آنلاین, به خصوص در مورد Abhinaya. “اهمیت زبان/بیان و چگونگی اثرات آن راه یک جنبش است که درک و شناخت نقاط قوت و ضعف خود را به عنوان رقصنده بسیار مهم در آموزش از طریق رسانه های آنلاین” او سهام. او همچنین empathetically مذاکرات در مورد دانش آموزان که تمام وقت رقصنده و اهمیت تدوین یک طرح برگزاری دست خود را و اجازه می دهد آنها را به مالکیت روند. به پرورش ذهن و ترجمه برای قادر بودن به اجازه دهید دانش آموزان خود را ببینید وجود خود را با یک فرد تعادل از واقعیت است. در زمان رقص نیز یک راه از لحظه شکستن و دور از آنچه در جریان است در اطراف ما او احساس می کند.

هر رویکرد به ساخت یک جامد عمل فردی است و آن را ممکن است به عنوان یک سالاد با یک دستور با این وجود. مساوی تاکید حد عالی رساندن در بدن و همچنین به عنوان ذهن در رقص منجر به یک کل منسجم از یک رقصنده. در زمانی که “عادی” در رقص به نظر می رسد دور کردن چشم انداز و فرصت فراموش شده از راه های عادی به عنوان یک رقصنده ممکن است یک مطلب انتقادی نتیجه از یادگیری خود را.

نویسنده یک رقصنده است/معلم از معبد هنرهای زیبا به دنبال تحقیقات و مطالعات در Royal Academy of Dance, London.

(برای اولین بار از یک مقاله دو قسمتی در روزی از مهارت به عنوان یک رقصنده)

تصاویر توسط Veena Basavarajaiah یک جنبش هنرمند که مسائل مربوط به دنیای هنر از طریق insta مشخصات cartoon_natyam.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>