زمانی که هنرمندان گرد هم می آیند

بیش از دو ماه گذشته هنرمندان آمده اند بر روی خیابان در مخالفت با تابعیت متمم قانون (CAA). اجراهای مانند MD Pallavi و Bindhumalini Naranswamy تفسیر از فیض احمد فیض همهمه Dekhenge در کانادا Naavu Nodona (ترجمه شده توسط Mamta ساغر) و مقاومت در برابر آهنگ Bella Ciao در کانادا (شعر از Bella Ciao ایجاد شد از یک همکاری بین گلگون d’souza و Sugata Srinivasaraju). تئاتر پزشک و مربی Nisha Abdulla نیز به طور فعال شرکت کننده در تظاهرات آهنگ آواز مانند کاغذ Naavu Torsalla (یک کانادا ترجمه Arsalan Grover شعر همهمه Kagaz ناهی Dikhayenge). Laxmi پریا از سوی دیگر استفاده شده پخش تئاتر به تکامل اعتراض زبان. هفته گذشته Wanandaf متشکل B, Fab Agaahi Raahi, Nex و مرده شاعر انجام شده در یک میزگرد برگزار شده توسط شبکه ای از زنان در رسانه های هند در موسسه کشاورزی فن که در آن B فاب ای در تلوگو و مرده شاعر در انگلیسی. Wanandaf به شهرت شات با عملکرد الکتریکی در برقع, Bindi, اعتراض به افتخار مربیان و اجتماعی اصلاح طلبان Savitribhai Phule و فاطمه شیخ. “ما یک hip-hop جمعی ما آغاز شده در ماه ژوئن سال 2019 به دریافت هنرمندان ایران به یک هویت برای بنگالور خواننده های رپ می گوید:” B فاب. “رپ گرد هم می آیند و رپ در مورد مسائل سیاسی” Nex می افزاید.

When artists come together

هنرمندان همیشه در پاسخ به این زمان است. Pallavi موافق است و می گوید: “هنر همیشه تحت فشار قرار دادند مرزهای مطرح شده و سوالات ناراحت کننده.” او موافق نیست هر چند که هنرمندان تنها کسانی ایفای نقش مرکزی در تظاهرات. “وجود دارد هزاران نفر از افرادی که آمده اند در خیابان. هنرمندان شامل تعداد کمی از کسانی که هزاران نفر. ما ثبت نام اعتراض ما انجام آنچه ما می توانیم انجام دهیم از نظر هنر و بله صدای ما را تکثير اما هنرمندان پیشرو در جنبش ما از آن الهام گرفته است.”

When artists come together

Naavu Nodona خوانده شد توسط Pallavi و Bindhumalini در برقع Bindi اعتراض. “Mamta به من گفت که او ترجمه کرده است این آهنگ و پرسید: اگر من می توانم آن را می خوانم و من گفتم بله. این انتقال چه معترضان در خیابان ها امروز می خواهید برای انتقال. هنگامی که آن را آواز در کانادا آن را لمس وتر با مردم است. پس از آن ترجمه شده است به بسیاری از زبان ها و زبان های منطقه ای قدرتمند برای رانندگی در این نقطه خانه است.”

Nisha می گوید: “زمانی که من تصمیم گرفتم برای شروع من گروه تئاتر Qabila در سال 2018 و من از خودم پرسیدم چرا من در تئاتر و چه من می خواهم به انجام این کار با من است. چه تظاهرات تغییر کرده است که آن را به ارمغان آورده است بسیاری از مردم به من دایره است. زودتر خودم تئاتر دایره, در حال حاضر من قادر به تعامل با و دسترسی به انواع مختلف از هنرمندان و آثار هنری.”

صحبت از اهمیت اعتراض, هنر, Nisha می گوید: “ما به یک محل که در آن ما می توانیم اعتماد به رسانه های اجتماعی ما همیشه نمی توانید اعتماد رسانه ها. پس چه چیزی می تواند به ما اعتماد کند ؟ ما می توانیم اعتماد بدن خود ما و هنر است. من نمی سعی کنید برای تبدیل افرادی که بپرسید ” چرا شما اعتراض؟’ من آنها را برای آمدن و دیدن آنچه که ما انجام دهد.”

چگونه هنرمندان فراتر از مرزهای جامعه و زبان ؟ Nisha می گوید که آنها آگاه هستند که زبان باید تقسیم نمی کند. “و است که چرا ما با استفاده از کانادا تامیل زبان انگلیسی و هندی. همه این زبان ها در حال نماینده بنگلور و ما باید افتخار این شهر تنوع است.” او می افزاید: “این آسان تر است برای گرد هم می آیند در رسانه های اجتماعی بنابراین سوال این است که چگونه ما می تواند تکرار است که همبستگی بر روی زمین ؟ .. آن را از طریق هنر است. ما در حال آواز خواندن همهمه Dekhenge در زبان ما می دانیم, همه ما با این حال آواز خواندن همان لحن و این است که چگونه ما می توانید به همان همبستگی. شعر اجازه می دهد تا ما را به شیر را به اشتراک گذاشته شد.”

اما آنچه که او برای گفتن به این استدلال که سیاست نباید به ارمغان آورد به هنری فضا ؟ “آنچه که هنر آن است که اگر سیاسی نیست? چگونه می تواند به شما ایجاد هنر بدون درک بدن شما در این زمینه شما می آیند از خود روابط اجتماعی? چگونه می تواند به یکی می گویند پس از آن که آنها نمی خواهند تعامل؟”

او می گوید: اعتراض هنری تبدیل کرده است او به عنوان یک هنرمند. “من در حال حاضر خیلی راحت با ناقص هنر است. برای مثال من در حال تولید در تفاوت در کلاس درس که من به فضاهای مختلف. من از آن را به دولت و مدارس خصوصی . کسانی که در فضاهای ممکن است که تمام عناصر مورد نیاز برای تولید. اما من هنر می تواند در خدمت یک هدف بزرگتر. جنبش اعتراضی من ساخته شده است اذعان کرد که اگر من می خواهم برای ایجاد هنر است که مردم را قادر می سازد به دست و پنجه نرم کردن با تفاوت ها و نه آن را انکار کند و تحریک مردم به تفکر و پرسش, پس از آن من باید برای رفتن به مردم و مقابله با ناقص هنر است.”

Laxmi می گوید: “هنر را قادر می سازد جمعی شفا. این مورد نیاز است چرا که ما مصرف می کنیم آخرین اخبار در حلقه وجود دارد بنابراین نیاز به پردازش آنچه که اتفاق می افتد در اطراف ما. پخش اجازه می دهد تا به صورت شخصی از داستان های به اشتراک گذاشته شود. شما را وادار به شنیدن خود و دیگران نقطه نظرات.”

برای Akash Narendran فری لنس پخش تئاتر هنرمند و نوازنده اعتراض هنر باز است تا مجموعهای از دیدگاه. او درگیر با پخش عملکرد در سراسر داستان از مقاومت توسط بنگلور پخش گروه. “به عنوان برخی از ما بودند و شرکت در تظاهرات ما فکر کرده اید که چرا, ما, نیست, انجام, پخش, چرا برای ما این است که ما برای اولین بار به در هنرهای نمایشی. ما همچنین احساس وجود دارد کمبود های حتی در درون جامعه از معترضان از ما دیدگاه به طوری که هم انگیزه.”

بنگلور پخش گروه انجام داده اند سه را نشان می دهد از یک قصیده به مقاومت در برابر. “حتی افرادی که به گوش دادن باید احساس اتصال. گاهی اوقات وجود یک حس تطهیر است. گاهی اوقات آن را نا امید کننده و گاهی امیدوار, اما مشترک احساس وجود دارد بسیاری از رزونانس است که همیشه قدرتمند است.”

اما آنچه در مورد کسانی که مردد هستند به آوازی در عین حال می خواهید به ثبت اعتراض خود را? نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر Kavya Srinivasan نگه داشته است و آنها را در ذهن داشته باشند. او سازماندهی یک رویداد ماهانه به نام قرار دادن بقیه در مقاومت است که با استفاده از های مختلف هنرهای اخیر یک جامعه بود آواز. “هنگامی که ما بحث در مورد مقاومت وجود دارد قیاس از جنگ از قرار دادن خود را در خارج وجود دارد و اعتراض. اما آنچه در مورد جنگ پرستاران ؟ مقاومت در برابر سوختن واقعی است. چه در مورد کسانی که نمی توانید بیرون بروید و اعتراض ؟ من با احتیاط از این استدلال: “چرا شما نمی نشان می دهد؟’ نه هر کس می تواند با توجه به بهداشت روانی و یا کار و یا مسئولیت های خانوادگی و یا ناتوانی است. پس از قرار دادن بقیه در مقاومت است که برای مردم فقط با هم می آیند می شود و با افرادی که احساس به همان شیوه…به بقیه به زخم التیام یابد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر