زمانی که Kamal Haasan نوشت های یک ذهن-تکاپوی آهنگ قو در ‘Uttama Villain’

Balu است در آستانه لغزش به جهان دیگر زمانی که او آورده است در یک صندلی چرخدار در این مرحله زمانی که آنها معرفی او به عنوان استاد که مرتب Sailaja به کمال در سگرا Sangamam (1983). اشک آمده احساساتی که اگر floodgates باز کرده اند, بعد از شنیدن دارای شور و شعف کف زدن برای او قوی سهم. او مکث نگاه تماشاچیان و حرکات درخواست برای اطلاعات بیشتر — خارجی اعتبار بود که سرقت خاموش با وجود او قابل توجه artiste; یک رقصنده به طور دقیق.

همه که Balu آرزو داشت این بود: تشویق.

این به نظر می رسد عملا اصل که Manoranjan های پیری ستاره از Uttama Villain (2015)به نظر می رسد به ادعا و دفاع و در حال پرسید: چه چیزی باعث او را. چه فوق العاده رمان مورد تشویق هنگامی که شما یک بنتلی پارک شده در خارج از خانه خود را ؟ برای شروع با, شما هرگز نمی دانید وقتی که یک هنرمند می کنید در آینده تشویق —یا نه (s)او زنده خواهد بود تا شاهد. این دو فیلم هیچ شباهت محرومیت این واقعیت است که هر دو شخصیت های بازی های برگزار شده توسط Kamal Haasan, در نتیجه یک ظریف جوانه زدن به خود آسیب پذیری و ناامنی است.

Manoranjan متکبر است; او خود وسواس محدودتر قبل از Balu را از خود گذشتگی. اما در پشت این obsessiveness وجود دارد ساکن یک هنرمند است که بسیار جدی و در برابر زیاده در مورد هنر و صنعت خود: بازیگری. فردا برای او وجود دارد و فقط به عنوان یک نظریه و چیزی است که در آینده دور تا او با فروتنی از طبیعت, زمانی که اخبار حملات او مانند صاعقه: او مبتلا به یک نوع نادر از سرطان و شمارش روزهای آخر خود را — شما نمی تواند کمک کند اما تعجب می کنم که چگونه بسیاری از این به ظاهر معمولی-داستان آینه با بازیگر Irrfan که سمت چپ ما که به تازگی و از دست دادن ما احساس عمیقا شخصی است.

به عنوان اگر به علت آسیب Manoranjan می آید به نظر با خبر بیولوژیکی خود را ، چه رستگاری او شود در این صورت از مرگ ؟ چگونه به او حق بسیاری از اشتباهات داده خیلی بد زندگی او منجر شده است ؟ چه خواهد شد او در فراق هدیه ای برای طرفداران ؟ چه مانده از هنر در نور از یک هنرمند را به مرگ ؟ و چه زندگی بدون اتصالات نتیجه ؟

پنج سال پیش Kamal Haasan نوشت: آنچه که احتمالا می تواند یکی از برجسته ترین, خطرناکترین و پیچیده فیلمنامه در سینمای تامیل. به این معنا که Uttama Villain (به کارگردانی رامش آراویند) یک نوع سنتز است که بیشتر دلپذیر-درام از ملودرام و یک نیمه اتوبیوگرافیک حساب از یک هنرمند را (کمال) نامی حرفه ای گرفتن glitz و زرق و برق و تاریک و زشت طرف fragman me و ستاره شدن. شما همچنین می تواند استدلال می کنند که این یکی از موارد نادر زمانی که کمال نزدیک به-هنر سینما.

“بهترین Kamal Haasan, فیلم, احتمالا قفل شده در داخل سر خود را که در آن سکونت دارند در کامل ترین شیوه ممکن است” خوانده شده بررسی از هندو. سهام این مقاله یک شبیه قطار از فکر و استدلال می کند که چرا قطعات منحصر به فرد از آن فیلمنامه جذاب هستند و اگر شما آنها را در ارزش اسمی.

خود آگاه یا خود زیاده?

وجود دارد ویرانگر کشش در وسط بخش که در آن Manoranjan دختر Manonmani, گلچین پدرش ‘واقعی’ زمانی که او در حال خواندن نامه های نوشته شده توسط او را به مادرش. او در می یابد او را بدقت گوش دادن ایستاده در کنار آنچه که او خواستار ‘درخت زندگی’ مجموعه ای از عکاسان از خود عزیزان است. این همان چیزی است که کمال نویسنده انجام داده است و با فیلمنامه ساختار یک کولاژ از خاطرات با افرادی که ابزاری در زندگی خود با شروع افسانه ای فیلمساز K Balachander. Uttama Villain است که کمال را شخصی ترین فیلم در عین حال و به طور معمول آن است که همه در مورد خود — همانطور که در او می پردازد ادای احترام به حرفه خود را مملو از مراجع خشک طنز و قرار است حفاری در بدن خود را از کار.

A screengrab from ‘Uttama Villain’

یک screengrab از ‘Uttama Villain’ | عکس های اعتباری: YouTube

برای مثال یک شخصیت توصیف Chokku به عنوان “خانه الکل تامین کننده” یادآور ‘ویسکی تامین کننده’ تهوع از Sathi Leelavathi. یک Thevar Magan-مدل دهید عبور-on-the-میراث صحنه یک محل که در آن Margadarsi (K Balachander) می پرسد Manorajan خود را ‘صندلی’. وجود دارد یکی دیگر از اشاره به Thevar Magan زمانی که Chokku می گوید: “نان poren” — که چه Sakthivel گفت: به پریا Thevar. Chokku شخصیت در واقع به نظر می رسد نوشته شده پس از Esaki از Thevar Magan. و هر دو فیلم در حال مرده و بدون این دو شخصیت که مسئول تغییر روایت دنده.

سینمای تامیل قدیمی ترین استعاره — مرگ یک بیماری کشنده (دفعات بازدید: سرطان) — استفاده می شود برای بهم زدن سرگرم کننده در Balachander فیلم به خصوص Neer Kumuzhi. Balachander را “badava حقه” از Ethir Neechal عاشقانه وارد شده به گواه آقای کمال تصویر که کمال است. K Viswanath اعتبار به عنوان “kaaruvi” کمک کرد که کمال صعود تا نردبان.

A screengrab from ‘Uttama Villain’

یک screengrab از ‘Uttama Villain’ | عکس های اعتباری: YouTube

این فیلم باز می شود با یک طرح از یک فیلم دیگر به نام Veera Vilaiyattuکه در آن شما دیدن آن ستاره و شخصیت Uttama Villain, Manorajan, romancing نسبتا جوان بازیگر در ‘Loveaa Loveaa’. این یک ازار علیه تجاری سینما ؟ است کمال تمسخر خود را به عنوان بخشی از یک نام تجاری از سینما ؟ این یک براندازی ما سرگرمی استعارههای? شما هرگز نمی دانید. اما آنچه ما میدانیم این است که Manoranjan را که خرس نیمی, نام, منو, است نماینده از رابطه عشق و نفرت مخاطبان را با Kamal Haasan. چرا که درست پس از پیش نمایش نشان می دهد Manoranjan استراق سمع در یک مکالمه منو با دوست دختر خود را — “این یک کلیشه سرگرمی, فیلم. او wheeling و همه با بازیگر. من درک نمی کنم که چگونه مردم جشن گرفتن این مسائل است.”

بعد Manoranjan است آرام جانسوز لحظه با پسرش که می خواهد به دنبال فیلمنامه نوشتن چرا که او می خواهد برای نشان دادن Kodambakkam “که پدرش است”. “اگر من وجود ندارد و یا اگر وجود دارد می آید یک بهتر بازیگر” می پرسد پدر. این یکی از بسیاری چهارم-دیوار-شکستن صحنه که کمال اتحاد با طرفداران ظاهرا تعمق در مورد میراث خود را.

خم واقعیت

Uttama Villain‘s روایت است که به عنوان وسیع و جذاب آن را به عنوان خسته کننده است. به عبارت دیگر این سه واقعیت; قرن 21 محور در اطراف Manoranjan و عاطفی ارتباط با خانواده اش; یک قرن 8 عامه برخورد با Uttaman که یک شمارنده به منو و فیلم بیرون واقعیت است که کمال ستاره; که با اتصال این فیلم هم تحریف شده از واقعیت و داستان است. جاه طلبی و فریاد از هر صحنه و هر dialogue که شاید ممکن است قرار دادن Alejandro G Iñárritu را Birdman به شرم.

اجازه دهید ما در نظر Manoranjan و Uttaman دوقلو حرف که نقطه و اخلاقی متفاوت از یکدیگر است. در آخر فیلم جالب اینجاست که با عنوان Uttama Villain, Manoranjan نقش Uttaman یک هنرمند است که مرگ را شکست داد و با برکت saagavaram نام جاودانگی.

A screengrab from ‘Uttama Villain’

یک screengrab از ‘Uttama Villain’ | عکس های اعتباری: YouTube

برای قرار دادن در متن است و در مورد مرگ یک هنرمند می نویسد که یک قو آهنگ مورد دیگر هنرمند که می میرند به اچ در حافظه است. گیج کننده است ؟ Mutharasan است به همان اندازه اشتباه زمانی که Uttaman می گوید راز حکمت و جاودانگی است برای تبدیل شدن به یک هنرمند به مردم و مورد علاقه. و چه درام است که آنها ، تصنیف از Hiranyan the asura شاه کار می کرد که یک توافق با لرد ویشنو در مورد مرگ. سعی کنید پوست خود را با روایت و ساختار این لایه فقط در آینده نگه دارید.

تم تمثیل و subtexts

آن سخت است برای نقد یک خلقت مانند Uttama Villainصرفا بر اساس باینری — خوب یا بد watchable یا unwatchable قابل تحمل و یا غیر قابل تحمل. آنچه می تواند به شما می گویند در مورد شات از ماهی های اجرایی در درد نوشته شده است به عنوان یک مفهوم ضمنی برای انتقال حالت عاطفی Manoranjan ماهی خارج از آب زندگی ؟

A screengrab from ‘Uttama Villain’

یک screengrab از ‘Uttama Villain’ | عکس های اعتباری: YouTube

آنچه در مورد صحنه ای که در آن خداوند Narasimha استفاده می شود به عنوان یک استعاره در Manoranjan این دوگانگی (آن فرانک, نازی ضبطدر کمال را lingo)? چرا Uttaman آواز ستایش برای نظریه انفجار بزرگ و ناپایداری در ‘Saagavaram’?

حتی خورشید در ما ابدی منبع نور را هلاک یک روز.

اما زندگی خواهد ظهور از بقایای سوخته خورشید است.

قطعات منحصر به فرد به من گفت:, جذاب هستند به مکث و نگاه فراتر از آشکار و به نتیجه گیری های خود را. اما آنها می گویند یک هزار و خرگوش را به یک اسب.

هنر زندگی و توهم

خلیج فارس بین قهرمان/تبه کار فرا گرفته کمال زندگی شده است و تکرار موتیف در تمام فیلم های خود را حتی در چیزی به عنوان شیرین به عنوان Panchathanthiramاز مانی راتناما نوشت که بسته شدن خط در Nayakan. توسط Kamal Haasan یک تبه کار در زندگی شخصی خود و یا یک قهرمان ؟ این است که چرا او آرزوهای خود را به یک قهرمان حداقل در این داستان ؟ او طرح خود را یک شهید برای هنر ؟ است Uttama Villain صمیمانه عذرخواهی و یا خیره توجیه? این فیلم یک راه حل قابل قبول به مواج بحث هنر و هنرمندان?

اجازه دهید ما را آب و هوایی صحنه, به عنوان مثال. چه مانده است در اختتامیه شات است که یک ظرف از پروژکتور, معکوس, فیلم, عکس باز — است Manoranjan به عنوان جذاب Uttaman این هنرمند در فیلم است. این است چگونه کمال می خواهد به درک? از طریق هنر ؟ ما نمی بینیم زندگی واقعی Manoranjan در فیلم اختتامیه بخش اما آنچه ما می بینیم به جای این هنرمند که به دست آمده است یک نوع از ابدیت — تذکر است که می توان در این خطوط:

چیزی است که فنا ناپذیر هستند و هنر و شعر است.

آنچه که در چند ساله در حال عشق و عقل.

حتی اگر هنرمند می میرد, هنر زندگی در. به نظر می رسد که بنای بیانیه ای که Uttama Villain می خواستم برای انتقال است که به نظر می رسید به از دست داده اند در آن ardency برای ساخت یک روایت سیستم.

Manoranjan selflessly خواست که جهان به خاطر او با یک لبخند. او خواست که مخاطبان است که به عملکرد نهایی و خروج از تاریک خانه با لبخند به جای دفن چهره خود را در غم و اندوه. اما کسانی از ما که به تماشای Uttama Villainکه اگر اشتباه نکنم تا به حال تاخیر در انتشار چپ سالن با قلبی سنگین.

برای وجود دارد که بخشی از ما است که می میرد همراه با هنرمند, درست است ؟

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>