هنگامی که طبل صحبت

نمایشگاه استعداد نابغه تبدیل چاشنی, استاد Mattannur Sreeraj این Keli, کلاسیک, ریتم جشنواره 2020 به ارمغان می آورد به بمبئی یک reverberant نمایش بومی کوبه ای در vaunted Thayambaka سنت است. Sreeraj را تجلیلی اشاره به Mattannur شهرداری در کرالا Kannur منطقه که شناخته شده است برای غنی آن فهرستی از نوازندگان کلاسیک آموزش دیده در chenda های قومی درام نهفته است که در قلب یک Thayambaka رسیتال. بیش از سه روز Sreeraj منجر خواهد شد اجراهای بداهه الگوهای ریتم به بیت ارائه شده توسط حمایت از نوازنده. در این روند او را به تدریج پرده تکامل از فرم هنری خود را.

ستون های کوبه ای

پسر از سراسر کشور reknowned Thayambaka ریش سفید, Mattannur Sankarankutty که 37 ساله Sreeraj آمده است به خود او و نه چشمگیری در دهه گذشته و نیم. با توجه به Ramachandran Keli نخست تکان دهنده در پشت Keli فرهنگی جشنواره های او خستگی ناپذیر است سازماندهی در بمبئی پس از سال 1992 آن را رقبای شیوه ای که در tabla توان Zakir Hussain گرفت و مشعل رو به جلو از خود نامی پدر آلا Rakha. “Sreeraj توسط نابغه قرن. هیچ کس نمی تواند تکرار و یا به چالش خود را و ریتم های خودانگیختگی و سهولت خود را بداهه,” gushes Ramachandran. Sreeraj می ایستد در شانه ها از دیگر غول به عنوان به خوبی.

این نسخه دهم در Keli کلاسیک ریتم سریال از سال 1999 است که اختصاص داده شده به حافظه در عین حال یکی دیگر از Thayambaka افسانه Thrithala Kesava Poduval که گذشت در سال 1989 در سن جوان است. با توجه به Malayalam نویسنده Manoj Kuroor نوشت که شعر در Poduval “او [واژگون] سفت و سخت معمولی ساختار Thayambaka و reveled در پرواز تخیل در حالی که اجرای روی صحنه.” این ویژگی بیش از به اشتراک گذاشته شده توسط Sreeraj یک مجری در قالب Poduval با توجه به برق نمایشهایش (‘پرتاب چوب خود را به هوا اواسط عملکرد’) و نوآورانه ضرب و شتم چرخه.

“در هنر از سازهای کوبه ای منحصر به فرد به کرالا تنها طبل صحبت می کنند. هیچ مانع وجود دارد از زبان و یا جامعه است. ضربه که دروغ در درون همه ما مرتب به الگوهای در همه شیوه ای از جایگشت و ترکیب می گوید:” Ramachandran. در اولین کلاسیک, ریتم, جشنواره, برگزار می شود در سال 1999 در Horniman دایره باغ در قلعه سه اشکال سنتی سازهای کوبه ای ارائه شد یعنی Thayambaka, Melappadam و Panchavadyam. اشاره کرد منتقد و نویسنده Shanta Gokhale نوشت: “بیش از پنج ده بازیکن به عنوان یکی ایجاد دائما در حال تغییر صدا الگوهای که رز به استقبال خدایان خود را. برای من عملکرد مانند یک اقیانوس نورد از صدای ریتمیک اما برای بسیاری از آن را به وضوح طنين انداز تماس از صفحه اصلی.”

گسترش بوم

اگر چه Keli جشنواره ها شده اند به طور منظم آشنائی مخاطبان فراتر از بزرگ چاق مهاجر در بمبئی اشکال مانند Thayambaka باقی می ماند و کمتر شناخته شده با وجود اینکه فوق العاده لذت بخش به مخاطبان که تجربه کرده ام رسیتال دست اول. یکی از دلایل آنها عبور بیش از به ملی فضایی جدا از مطلق منطقه ای انزوا است زیرا آنها تنها به تازگی (بسیار به تدریج از دهه 1970 به بعد) پدید آمده از معبد محل که در آن آنها به رونق برای قرن ها, البته نه لزوما به عنوان بخشی از آداب و رسوم.

Sreeraj اولین تفرج به بمبئی بود که در سال 2007 جشنواره که در آن او با تکيه امیدوار کننده Artiste جایزه سال. او و برادرش Mattannur Srikanth ارائه Malamakkavu سبک Thayambaka در روز دوم پس از پدر خود را با شکوه افتتاحیه روز عمل می کنند. پدرش عملکرد — هفت-ضرب و شتم چرخه به نام Adantha Kooru — خواهد بود شبیه سازی توسط Sreeraj در اولین روز از جشنواره امسال. حتی اگر هر روز این سفر طول می کشد محل در سالن های مختلف در سراسر شهرستان از نریمان نقطه به Anushakthi نگر به Nerul به اجرای برنامه موضوعی مرتبط و باید چشیده پی در پی.

Keli, کلاسیک, ریتم جشنواره 2020: فوریه 28 در Y. B Chavan مرکز 6. 45 p. m.; فوریه 29 در Anushakthi ناگار 6.30 بعد از ظهر; مارس 1 در 7 p. m. در Terna سالن Nerul. ورود رایگان در تمام روز. عبور موجود در سالن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>