که در آن امریکا زنان در حال مبارزه با جهان بالاترین قتل نرخ

زنان به خیابان ها ریختند بیش از سال گذشته در سراسر امریکا لاتین – از مکزیک و شیلی به آرژانتین و برزیل خواستار دولت اقدام در یک منطقه که در آن مردانگی حاکم و خشونت مبتنی بر جنسیت گسترده است.

در امریکا لاتین و کارائیب حداقل یک نفر از هر سه زن را تجربه کرده فیزیکی و/یا خشونت جنسی در برخی از نقطه در زندگی خود, با توجه به سازمان ملل متحد.

کشتار جنسیتی ادعا می کند زندگی 12 زنان یک روز در آمریکای لاتین است که به 14 نفر از 25 کشور جهان با بیشترین میزان کشتار جنسیتی در سطح جهان اما 98 درصد از این قتل برو unprosecuted.

در اینجا برخی از کشورهایی که شاهد بزرگترین mobilizations از زنان در سراسر آمریکای لاتین در سال گذشته با تظاهرات خیابانی برنامه ریزی در بسیاری از روز جهانی زن در 8 مارس:

شیلی

در شیلی تظاهرات شروع شد و در ماه اکتبر و خروشان تا اواسط ماه دسامبر بیش از نابرابری های اجتماعی جرقه فمینیستی آهنگ و رقص روال است که ویروسی رفت.

شیلی شبکه در برابر خشونت علیه زنان گفت: 42 مورد سوء استفاده جنسی گزارش شده به طور متوسط روزانه در شیلی در سال 2018 و در سال گذشته 46 کشته شدند به دلیل جنسیت خود یک جرم شناخته شده به عنوان کشتار جنسیتی.

به اعتراض فمینیست تئاتر جمعی لاس Tesis سازمان های عمومی یک عملکرد “سازمان ملل متحد Violador en Tu Camino2 (یک متجاوز در مسیر خود) یک گروه رقص و آواز جلب توجه به همدستی دولت در خشونت های جنسی.

یک ویدیو از روال در ماه نوامبر گذشته رفت و ویروسی مشابه با اجرای سپس با در نظر گرفتن محل در مکزیک, کلمبیا, فرانسه و اسپانیا. در ماه دسامبر هزاران نفر از زنان انجام این آهنگ خارج از استادیوم ملی در شیلی پایتخت, Santiago.

ویروسی اعتراض زده وتر. در اوایل این هفته یک قانون گسترش مجازات برای کشتار جنسیتی از 15 سال زندگی در زندان توسط رئیس جمهور امضا شد سباستین Pinera.

در تاریخی دیگر حرکت شیلی اعضای کنگره رای دادند این هفته برای اطمینان از تعداد مساوی زن و مرد قانونگذاران تصمیم گیری در این کشور قانون اساسی جدید.

آرژانتین

آمریکای جنوبی پاسخ به #MeToo جنبش در آرژانتین متولد شد شناخته شده به عنوان #NiUnaMenos (نه یکی کمتر) – دیدار صدها نفر از هزاران نفر از زنان در اعتراض به نرخ بالای جنسی و خشونت خانگی.

Femicides افزایش یافته است در آرژانتین در سال های اخیر که در آن یکی از زنان کشته شده است به طور متوسط در هر 32 ساعت با توجه به La Casa del Encuentro محلی سازمان های غیر دولتی.

اغلب چادری در علامت تجاری سبز bandanas symbolising فزاینده #NiUnaMenos جنبش فمینیستی تظاهرات نیز با تمرکز بر قوانین سقط جنین در آرژانتین که در آن سقط جنین تنها مجاز در موارد تجاوز به عنف و یا در صورتی که سلامت مادر در معرض خطر است.

در حالی که نمایندگان مجلس را رد کرد و لایحه به legalise سقط جنین در سال 2018 رئیس جمهور آرژانتین آلبرتو فرناندز گفت: در اوایل این ماه او را در ارسال لایحه جرم زدایی از سقط جنین به کنگره است.

برزیل

برزیل آخرین فمینیستی موج می توان به انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 زمانی که ده ها هزار نفر از مردم به خیابان ها ریختند در شهرستانها عمده در زنان رهبری اعتراضات پس از فرمانداران Jair Bolsonaro.

خشمگین Bolsonaro تاریخ ساخت تحقیرآمیز, نظرات, که شامل تحقیر و تجاوز به زنان معترض با استفاده از هش تگ #EleNao یا #NotHim به طبل حمایت از یک سری از تظاهرات در برابر سابق ارتش کاپیتان.

برزیل است که در میان مرگبارترین کشورهای جهان برای زنان با توجه به برزیل فروم در امنیت عمومی یک سازمان غیر دولتی. صدها نفر از زنان صدمه دیده است در هر ساعت بیشتر توسط خود فعلی یا سابق نر همکاران.

در سال گذشته زنان رهبری اعتراضات فوران دوباره پس از Bolsonaro زمان با راهپیمایی هزاران نفر از طریق خیابان در نه شهرستانها برزیل بین المللی زنان روز.

در ماه اوت یک گروه از صدها نفر از زنان بومی را اشغال وزارت بهداشت ساختمان در برازیلیا در اعتراض به Bolsonaro سیاستهای نسبت به گروه های بومی.

روز بعد هزاران نفر از زنان در زمان بیش پایتخت برزیل به عنوان بخشی از اعتراض هر چهار سال برگزار شناخته شده به عنوان ‘ماه مارس Margaridas’ به نام بعد از به قتل برزیل رهبر اتحادیه Margarida ماریا آلوس.

مکزیک

در مکزیک به کشتار جنسیتی میزان افزایش تقریبا 10 درصد در سال 2019 و بیش از 75 درصد از زنان می گویند که آنها احساس ناامنی در شهر خود بر اساس یک نظرسنجی که توسط اداره آمار بدن INEGI جرقه زنان رهبری اعتراضات در شهرستانها در سراسر کشور.

گروه های بزرگ به خیابان ها ریختند ماه اوت گذشته پس از اخبار محلی گزارش شده تجاوز به زنان توسط افسر پلیس و ربودن و قتل 7-ساله فاطمه سیسیلیا Aldrighett در ماه فوریه سال جاری موجب دور جدیدی از تظاهرات.

معترضان اسپری گرافیتی در شهر مکزیک فرشته از بنای یادبود استقلال و ریخته پایتخت رئیس جمهور در روشن صورتی زرق و برق.

در 9 مارس زنان در سراسر کشور در حال برنامه ریزی برای روشن نکنید تا برای کار در یک اعتراض های پشتیبانی شده توسط بسیاری از شرکت های بزرگ و دولت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید