‘بیوه سکوت” نقد و بررسی فیلم: آرام اما گفتن پرتره از یک نیمه بیوه

در یک سال گذشته کشمیر شاهد طولانی ترین در جهان-همیشه اینترنت قطع برق تا کنون اعمال شده توسط یک دموکراسی است. زندگی در این دره شده است کفن در انیگما با گزارش های در حال ظهور از نقض حقوق بشر وقایع در جای نادر, اخبار, مقالات, عکس ها و یا فیلم های مستند. اگر چه Praveen Morchhale را بیوه سکوتبود و فیلم برداری و نمایش در جشنواره بین المللی فیلم مانند بوسان و روتردام خیلی قبل از abrogation از ماده 370 آن قرار می دهد مربوط به چهره به آنچه در زندگی عادی در دره نگاه می خواهم امروز در تیراندازی گرفتار همیشگی دولت و نظامی نظارت بوروکراسی و جنبش های مقاومت شده است و برای چندین دهه است. وجود دارد بنابراین ذاتی درخواست تجدید نظر به این فیلم مطرح می شود که محض کنجکاوی از موضوع تمایل به شاهد و اتصال فراتر از تیتر و سرمقاله.

در Morchhale فیلم کشمیر است که اغلب به عنوان جنت (بهشت) اغلب توسط یک راننده تاکسی که در کشتی محلی از روستای خود را به مرکز شهر پولوما. این فیلم مملو از طولانی-عکس و گسترده چشم انداز, تصاویر قطاری کشمیری در برابر وسیع و خشک و تحمیل زمین آنها ساکن به آرامی نشان دادن چگونگی زندگی آنها چیزی جز ناتالی ون. روایت در تضاد بصری زیبایی از دره با درگیری فراخوانی احساس ناراحتی در ‘عادی’. برای بیشتر قسمت ها Morchhale ابتكار از نمایشهایش و درام و حفظ مهار تن از “عادی زندگی’ در حالی که به روشنی ایجاد تضاد Aasiya (Shilpi Marwaha) نیم بیوه است.

ما به عنوان مخاطب شما به خوبی آگاه از Aasiya داستان در طول فیلم که ارتش هند او را برداشت در سال 2010 برای بازجویی و او هرگز بازنگشت. معمولا شناخته شده به عنوان “نیمه بیوه’, Aasiya یکی از بسیاری از زنان در این دره که در انتظار به رسمیت شناختن رسمی از دولت هند که همسر او مرده است به طوری که او می تواند حرکت عاطفی و مالی. Aasiya است که به دنبال نه غرامت و نه انتقام اما حق ارث از شوهر خود. Aasiya سمت چپ با پیری و غیر پاسخگو در قانون و نوجوان Inaya که سوالات صحت پدرش آدم ربایی و شخصیت او. با وجود این درد مقعد, پس زمینه فیلم است که بیشتر تاثیرگذار در هنگام نشان دادن فعالیت دنیوی از قهرمانان آن و مردم این دره که در آن مرگ و عدم قطعیت ثابت نمايد. فیلم های موجود به روز که در آن سیل از نور خورشید و روشنایی این نسخهها کار به عنوان یک جذاب تز به تاریکی Aasiya زندگی تقویت او گلایه و حتی بیشتر.

آن را پراکنده تلاش در درام که به نظر می رسد صحنه و معدنی مانند Inaya همکلاسی های پرتاب توپ کاغذ در او و مسخره کردن او برای پدر از دست رفته. دیالوگ در این بخش هستند clunky و نمایشی. در حالی که Marwaha است مهار و در کنترل کامل شخصیت او دیگر بازیگران مانند یک بازی از همکاران او را در خانه سالمندان که در آن او کار می کند یا شهوت پرست ثبت نام — تحویل خطوط در یک توقف و حفظ مد. اگر چه آن را باید به ذکر است که آنها غیر حرفه ای بازیگران محلی. هر روز جزئیات مانند قطع خطوط تلفن, اخبار Uri حملات در رادیو و ثابت چک کردن کارت های هویت (“آنها ارزش مقالات ما را بیشتر از ما می گوید:” راننده تاکسی) اضافه کردن بیشتر درام از تلاش. اگر چه نه فوری در آن گفتن بیوه سکوت کرده است آرام دیدگاه عمیقا سیاسی است. همدردی به وضوح دروغ کشمیری محلی اما این ایده از ‘دیگر’ اشغال نظامی بوروکراسی و شبه نظامیان حفظ تعادل شکننده. وجود ندارد و صحبت از ناسیونالیسم و یا تاریخی اشتباه است اما بسیار مورد نیاز اسناد و مدارک مشترک زندگی عمیق در دره که در آن مردان گرفته شده دور از خانه هرگز به بازگشت.

بیوه سکوت را در جریان موبی هند از ژوئن 14

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید