ما مجبور شده اند به انزوا شاید بیشتر منجر دوره برای خلاقیت است. و برای نوازندگان این می تواند این فرصت را به فکر و تعمق و فرو رفتن در مورد هنر خود را. وجود دارد و غلیان احساسات از موسیقی های مختلف سیستم عامل رسانه های اجتماعی. از Facebook کنسرت زنده به تقلید از آهنگ ها به هنرمندان انجام مجازی jugalbandi چاشنی نوازندگان و آماتور به طور یکسان با استفاده از موسیقی به مقاومت در برابر تمام فراگیر ملالت. این فیلم ها از ویژگی های نوازندگان موسیقی خود را و آواز و کنسرت از خانه و یا متراکم با یک شخص نوازنده با استفاده از یک ابزار دیجیتال. اما آنچه آنها در حال گوش دادن به غیر از تمرین موسیقی در میان زمان مستند?

Shubha مودگل می گوید: “من باید نسبتا قابل توجهی شخصی مجموعه ای از موسیقی است که من به نوبه خود به طور منظم به عنوان مطالعه مرجع, برای راحتی و یا محض لذت گوش دادن. این تا حد زیادی متشکل از raagdari موسیقی. اما به عنوان یک شنونده مشتاق موسیقی در کل من در بر داشت یوتیوب به یک افسانه منابع برای دسترسی به موسیقی است که من احتمالا ممکن است شنیده باشید در غیر این صورت. مانند بسیاری از مردم در سراسر کشور, من پایبند به سه هفته مستند با دقت اما این شرکت از موسیقی و فن آوری اجازه من به سفر aurally. شب گذشته من خودم گوش دادن به Mariza, درخشان, خوش هیکل fado خواننده از پرتغال.” مودگل نیز احساس مشکل در مورد نامطلوب اقتصادی و عواقب ناشی از آن مستند. Se می افزاید: “من به نوبه خود به Debdas Baul صدای پر از حکمت و poignance که او آواز می خواند “Phire Cholo.”

لندن-بر اساس Soumik Datta می گوید که او نبوده است گوش دادن به موسیقی های زیادی را در خود انزوا. در عوض او با تمرکز بر صدای بی شمار پرندگان که سفر از طریق پنجره ها از آپارتمان جدید خود را. او می گوید: “این جای زیبا و آرام بخش و حتی شاید الهام بخش ما به عنوان دیده بان طبیعت درمان در خارج در حالی که انسان ها محبوس در داخل. برای من این یک خوش آمد شکستن از مستمر استودیو کار و بالا دسیبل سطح در زنده نشان می دهد. این یک راه اتصال به طبیعت است که تحت فشار این دکمه تنظیم مجدد برای همه ما است. و من امیدوارم که ما جمعی می تواند این فرصت را برای احیای روابط ما با این سیاره است. من البته تمرین sarod و گاهی اوقات آن را احساس می کند مانند پرندگان هستند تقریبا آواز با من.”

بمبئی Jayashri است و نه او را رها ناب خوش بینی در این وضعیت نامشخص. او احساس می کند سپاسگزار است که او را احاطه شده توسط music در طول زمان دشوار است. “من متوجه شده است که راه من از گوش دادن به تغییر در میان بحران کنونی است. من گوش دادن به گورو من للگودی Jayaraman موسیقی بسیاری است اما نه با قصد بهبود معدن یا جذب برخی از ویژگی های است که معمولا مورد. چند روز گذشته من با قدردانی چون من دسترسی به موسیقی است. من گوش دادن به بسیاری از 1960s فیلم هندی موسیقی که بخشی از رشد سال در بمبئی. مانند بسیاری دیگر من بیش از حد تجربه لحظات اضطراب تحت مستند. در چنین زمان موسیقی پر من امیدوارم که همه چیز تغییر خواهد کرد اما ما باید حساسیت بیشتری نسبت به هر یک از دیگر.”

Aneesh Pradhan احساس می کند که این بیماری همه گیر را به چالش کشیده است به ظاهر خوشحال وضعیت است که بسیاری از ما معتقدم که ما باید در زندگی تا به حال. مانند بقیه جهان ما بیش از حد در مواجهه با آینده نامشخص حداقل برای چند ماه آمده است. “به عنوان یک نوازنده من گوش دائما به طیف گسترده ای از موسیقی از سراسر جهان با موسیقی هندوستانی مصرف اکثر زمان گوش دادن. من همچنان به گوش دادن به موسیقی از طریق این دوره از مستند. انتخاب من از موسیقی منعکس کننده خلق و خو است که من شده اند با تغییر ، به عنوان مثال وجود دارد لحظات از میل شدید و حسرت و من نمی توانم اما به نوبه خود به ضبط کردهاند تفسیر از ‘kaise کیت din ratiyan’ که به نظر می رسد به طنین این. در زمان های دیگر من شده اند در بیشتر منعکس کننده خلق و خوی. سه تار استاد Vilayat خان, ارائه, از تمدید alaap در Bilaskhani Todi در surbahar چیزی است که مرا جذب این مناسبت. اما بالاتر از همه, من همیشه مثبت در مورد آنچه که در آینده برای ما و برای من که احساس می کنید شما نیاز به یک بهار در مرحله خود را مانند موسیقی از Buena Vista Social Club” او سهام.

Jayanthi Kumaresh با استفاده از اصطلاح ‘متفاوت’ به اشاره به وضعیت فعلی. او اضافه می کند که گوش دادن به موسیقی است مادام العمر فعالیت و نه تنها یک عمل لذت بخش است. در حال حاضر مستند منجر به لغو کنسرت ها و دیگر تعهدات موجب خروج نوازندگان با هم به در خانه صرف. او باور ندارد در یک روال لیست پخش. صبح با مراقبه و شعارهای دنبال Ilaiyaraaja به عنوان روز پیشرفت می کند و سپس شروع riyaaz از بسیاری از غیر-کنسرت موسیقی که او تا به حال زمان برای تمرین. موسیقی همچنان از طریق جلسات آنلاین با دانشجویان و شب محفوظ است برای گوش دادن به غزل و هر نوع از موسیقی های جدید.

موسیقی ممکن است پایان این مستند اما آن را قطعا ممکن است به ما کمک جزر و مد در طول بحران با ایجاد موقت سلیمان امداد و انعطاف پذیری زمانی که ما نیاز به هر دو.

(نویسنده می آموزد ادبی و مطالعات فرهنگی در شعله دانشگاه پونا)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی